تأثیر اقدامات دندانپزشکی بر زیبایی صورت

آخرین بروزرسانی : 16 آذر 1397

اصلاح طرح لبخند در تهرانسر

دندان پزشکان کلینیک دندانپزشکی مبین، ارائه دهنده خدمات اصلاح طرح لبخند در تهران می باشد. برنامه ریزی صحیح، به کار بردن جدیدترین تکنیک های روز دنیا و استفاده از بهترین مواد باعث می شود که تا به صورت دائم دندان های درخشان و البته لبخندی زیبا داشته باشید. برای اطلاع از قیمت با شماره تلفن ۴۴۵۰۰۰۵۷ تماس بگیرید.

تأثیر اقدامات دندانپزشکی بر زیبایی صورت

جالب است بدانید که اثر مرتب کردن دندان ها در زیبایی صورت حتی فراتر از تأثیر بوتاکس است. در عصر حاضر دستیابی به یک لبخند منحصربفرد به عنوان روشی ضد پیری و بهترین جایگزین عمل های جراحی زیبایی و لیفت کردن پوست در نظر گرفته شده است. از این رو تأثیر اقدامات دندانپزشکی بر زیبایی صورت را نباید نادیده گرفت.

دندانپزشکی و زیبایی صورت

 

زیبایی صورت یک انسان به میزان قابل توجهی در گرو داشتن دندان هایی مرتب، سالم و سفید است به طوریکه اگر یکی از این ویژگی ها را حذف کنیم به وضوح مشاهده می کنیم که هارمونی چهره بهم می ریزد. یکی از اصلی ترین اهداف در دندانپزشکیبخصوص دندانپزشکی زیبایی اینست که بتوان به خلق یک هماهنگی طبیعی در چهره و همینطور جوان تر و زیباتر شدن افراد کمک کرد.

در حقیقت یکی از مهم ترین تأثیرات اقدامات دندانپزشکی در زیبایی صورت افزایش قابل توجه حس اعتماد بنفس در افراد است. به عنوان مثال هنگامی که یک فرد برای اولین بار وارد یک صحنه دوستی یا محیط کار حرفه ای خود می شود، صرف نظر از تمام چالش هایی که ممکن است با آن ها روبرو باشد، داشتن لبخندی جذاب و منحصربفرد می تواند حس اعتماد بنفس او را بطور محسوسی افزایش دهد.

تأثیر دندان ها بر ساختار صورت از نگاه دندانپزشکی

تأثیر دندان ها بر ساختار صورت از نگاه دندانپزشکی

بسیاری از دندانپزشکان بر این باورند که به مرور زمان پوست انسان میزانی از کلاژن و الاستین خود را از دست داده و این موضوع موجب می شود تا با حضور چین و چروک هایی بر روی پوست مواجه شویم. از طرفی به علت اینکه افزایش سن سبب تغییر و افتادن دندان های هر فرد می شود، نبود دندان ها می تواند فرم کلی صورت را کاملا دچار تغییر کند.

اینجاست که به وضوح می توان این حقیقت را درک کرد که زیبایی صورت تا چه اندازه به حضور دندان ها و سلامت آن ها بستگی دارد. در واقع عدم حضور دندان ها به طور کامل سبب فروپاشی زیبایی صورت خواهد شد.

فراموش نکنید که حتی در افرادی که موقعیت فکین و دندان ها با مشکل مواجه است پس از انجام اقدامات دندانپزشکی، به طرز قابل توجهی مشاهده می شود که در ظاهر لب ها، فکین و بافت های نرم اطراف آن نیز تغییر بزرگی ایجاد شده است. این امر زیبایی و تعادل اجزای صورت را دو چندان می کند.

تاثیر دندان ها بر زیبایی صورت

چگونگی اثر دندانپزشکی زیبایی بر دندان ها و زیبایی صورت

یکی از اهداف کلی دندانپزشکی زیبایی اینست که تعادل چهره را به آن بازگرداند. به عنوان مثال هنگامی که ما به یک متخصص ارتودنسی مراجعه می کنیم وی پس از بررسی دقیق تمامی عیوب موجود، بر این موضوع تمرکز می کند که چگونه می تواند برای رسیدن چهره فرد به تعادل اصلی و طبیعی اش اقدامات دندانپزشکی را بکار بندد.

در حقیقت یک دندانپزشک زیبایی با در نظر گرفتن فرم و شکل صورت بیمار، نوع، رنگ و جنس دندان ها، انحرافات و ناهنجاری های موجود در محیط دهان و دندان ها، سن بیمار و سایر فاکتور های اصلی، به برنامه ریزی یک طرح درمانی مناسب می پردازد. این امر با بکارگیری راهکار های مختلف دندانپزشکی جهت ترمیم عیوب دندان ها، تغییر رنگ آن ها و مقابله با افزایش سن بیمار برای داشتن لبخندی زیبا انجام می شود.

تاثیر دندان ها بر زیبایی صورت

زیبایی دندان ها و صورت با راهکار های مختلف دندانپزشکی

در دهه های اخیر با پیشرفت علم و ظهور روش هایی نوین و علمی تر، راهکار ها و ترفند های مختلفی جهت زیبایی دندان ها و صورت بکار گرفته شده که این روش ها در طراحی لبخند افراد تأثیر بسزایی داشته است.

برخی از مراجعه کنندگان از دندانپزشک درخواست می کنند تا تنها بر روی نظم و ترتیب دندان ها تمرکز داشته باشند، غافل از اینکه ممکن است مشکلات ریشه ای بوده و به اقدامات پیچیده تری نیاز باشد. باید این تصمیم گیری را بر عهده دنداپزشک بگذاریم تا بعد از ارزیابی و معاینه کامل دندان ها یک طرح درمانی مناسب را در نظر گیرد و با توجه به پیش بینی طرح لبخند شما در آینده اقدامات لازم را انجام دهد.

اقدامات دندانپزشکی زیبایی جهت ترمیم و بازسازی دندان ها و ایجاد لبخندی منحصربفرد با شیوه های مختلفی از جمله: روکش کردن دندان ها، سفید کردن دندان ها، ارتودنسی، استفاده از پروتز دندانی و ایمپلنت و بسیاری از روش های دیگر امکان پذیر می باشد.

حتما بخوانید

  تاریخ انتشار : 3 آبان 1397 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,طرح لبخند,

  ارسال نظر

  شماره همراه شما منتشر نمی شود.
  نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
  برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.  پزشکان ما در تلویزیون

  رزرو وقت

  شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

  رزرو وقت رایگان

  رزرو وقت

  انتخاب بخش مربوطه

  نام و نام خانوادگی

  شماره تماس

  انتخاب بازه تاریخ از

  انتخاب بازه تاریخ تا