ایمپلنت دندان چه تاثیری روی جویدن دارد؟

آخرین بروزرسانی : 13 شهریور 1402

ایمپلنت دندان یک انقلاب واقعی در دنیای دندانپزشکی است زیرا این عمل باعث می شود تا لبخندی هماهنگ و کاربردی در دراز مدت به صورت موثر و سریع داشته باشید.

ایمپلنت دندان تضمینی برای راحتی در جویدن است. هنگامی که دندانی از بین می رود، جویدن غذا بسیار دشوار می شود. ایمپلنت می تواند بهترین راه حل باشد زیرا ایمپلنت دندان برخلاف پروتزهای متحرک که می توانند هنگام جویدن غذا حرکت کنند، محکم در جایش ثابت می شود.

ایمپلنت دندان نتیجه ای بسیار طبیعی و زیبا را ارائه می دهد زیرا بر خلاف پروتزهای متحرک مانند یک ریشه دندان واقعی در استخوان فک ثابت می شود و می تواند تاجی از سرامیک را در خود جای دهد تا هم رنگ و هم شکل بقیه دندان ها باشد.

با ایمپلنت، لبخندی زیبا داشته باشید.

با ایمپلنت، لبخندی زیبا داشته باشید.

کاشت ایمپلنت کم خطر است و به هیچ یک از دندان های مجاور آسیب نمی رساند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پیچ در استخوان فک، جایی که دندان از بین رفته است کاشته شود و یک تاج روی آن قرار دهید. برخلاف بریج دندان، برای قرار دادن ایمپلنت، نیازی به تراشیدن یا کشیدن دندان های مجاور نیست.

میزان موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

این روش بسیار موثر است و در صورتی که ایمپلنت به درستی نصب شده باشد و به خوبی نگهداری شود و در صورتی که سه ماه بهبودی که طی آن پروتز بدون فیکس شدن کامل روی ایمپلنت گذاشته می شود رعایت شده باشد، در حدود 98 درصد موفقیت آمیز است. در واقع، این عمل باید به استخوان اجازه دهد تا اطراف ایمپلنت اصلاح شود تا به بخشی جدایی ناپذیر تبدیل شود.

طول عمر:

طول عمر ایمپلنت در فک بالا و پایین تا حد زیادی به رعایت بهداشت دهان و دندان بستگی دارد. برخلاف پروتزها یا بریج های متحرک، این احتمال وجود دارد که بیمار بتواند ایمپلنت های دندانی خود را در بیش از 20 سال نگه دارد. بنابراین، ایمپلنت نشان دهنده بادوام ترین راه حل در طول زمان است و بهداشت کافی دندان به این دوام کمک بیشتری می کند.

نحوه قرار دادن ایمپلنت

نحوه قرار دادن ایمپلنت

مزایای ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان بهترین راه حل برای تقلید از طبیعت است، زیرا تنها گزینه درمانی است که قادر به تقلید کامل دندان از ریشه تا تاج است. ایمپلنت ها نسبت به سایر روش های دیگر از مزیت بیشتری برخوردار می باشند.

اولین مزیتی که ایمپلنت های دندانی دارند، جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته و در نتیجه بازگرداندن لبخند است. بنابراین آن ها نقش زیبایی شناختی عمده ای دارند. ایمپلنت ها همچنین با بازگرداندن جویدن و در نتیجه تغذیه، نقش عملکردی ایفا می کنند.

شما با ایمپلنت های دندانی می توانید مواد غذایی را به راحتی بجوید. ایمپلنت ها هنگام جویدن به شما حس راحتی را منتقل می کنند.

آیا خطر رد شدن ایمپلنت وجود دارد؟

رد ایمپلنت تیتانیوم بسیار نادر است. در واقع، ایمپلنت تیتانیوم از یک ماده زیست سازگار ساخته شده است. نه بیولوژیکی مانند زمانی که به عنوان مثال یک کلیه پیوند می زنید، بلکه صرفاً یک ماده خنثی است که به طور مکانیکی توسط استخوان پذیرفته می شود. با این حال، گاهی اوقات استئواینتگراسیون به درستی رخ نمی دهد. سپس لازم است ایمپلنت را در همان مکان که به طور کلی کاملاً جا می‌کند دوباره انجام دهید.

زمان بهبودی:

زمان بهبودی بسته به بیمار متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

 • ماهیت استخوان
 • محل کاشته شده
 • ساخت و ساز که انجام خواهد شد.

با ایمپلنت اعتماد به نفس از دست رفته خود را بدست آورید.

با ایمپلنت اعتماد به نفس از دست رفته خود را بدست آورید.

در چه مواردی باید ایمپلنت گذاشت؟

زمانی که دندان های کشیده شده اجازه ایجاد بریج را نمی دهد یا زمانی که نمی خواهید به دندان های سالم تکیه کنید. ایمپلنت یک ریشه مصنوعی است که در استخوان ادغام شده و بسته به شرایط در طی یک دوره متغیر از 2 تا 6 ماه محکم می شود.

آیا قرار دادن ایمپلنت دردناک است؟

بی حسی موضعی خوب انجام شده و داروهای ضد درد به طور کامل از درد جلوگیری می کند.

در چه صورت باید پیوت قرار دهیم؟

زمانی که دندان از بین رفته باشد و حجم تاج طبیعی باقیمانده کافی نباشد. محور مهر و موم شده همچنین به نام "inlay-core" جایگزین حجم از دست رفته است.

چگونه یک دوره درمانی موفق برای ایمپلنت دندان به دست می آید؟

هدف از درمان با ایمپلنت های دندانی چه در فک بالا و چه در فک پایین، ترمیم عملکردی و زیبایی شناختی کل دستگاه جویدن و سلامت دهان و دندان است. تشخیص دقیق از قبل، برنامه ریزی کلی دقیق و اجرای حرفه ای کل فرآیند درمان از اهمیت بالایی برای موفقیت درمان برخوردار است.

متخصصان مجرب در دندانپزشکی ایمپلنت و آزمایشگاه های دندانپزشکی دست به دست هم می دهند. فناوری دیجیتال امکان همکاری در بالاترین سطح را فراهم می کند. پروتزهای مدرن از مواد باکیفیت مانند اکسید زیرکونیوم، تمام سرامیک ها یا آلیاژهای تیتانیوم ساخته می شوند و با تناسب و سازگاری بسیار دقیق مشخص می شوند.

حتما بخوانید

  تاریخ انتشار : 13 شهریور 1402 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ایمپلنت,

  ارسال نظر

  شماره همراه شما منتشر نمی شود.
  نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
  برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.  پزشکان ما در تلویزیون

  رزرو وقت

  شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

  رزرو وقت رایگان

  رزرو وقت

  انتخاب بخش مربوطه

  نام و نام خانوادگی

  شماره تماس

  انتخاب بازه تاریخ از

  انتخاب بازه تاریخ تا