مزایا کامپوزیت دندان و زیبایی دندان ها

آخرین بروزرسانی : 12 آذر 1399

مزایا کامپوزیت دندان برای دندان های آسیب دیده

همه ی ما به دنبال تجربه ی لبخندی زیبا هستیم که این لبخند در گرو داشتن دندان هایی زیبا می باشد. به همین دلیل امروزه روش های متنوعی برای زیبایی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از این روش های کامپوزیت دندان می باشد که به عنوان روشی نوین و پر طرفدار شناخته می شود. مزایا کامپوزیت دندان یکی از مواردی است که بیشتر افراد را به سمت استفاده از آن ترغیب می کند. در واقع استفاده از کامپوزیت دندان مانند روکشی زیبا بر روی دندان ها عمل کرده و عیوب دندان ها را می پوشاند. از جمله مزایا کامپوزیت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزایا کامپوزیت دندان

1_ حداقل تغییرات بر روی ساختار دندان ها

با توجه به این که کامپوزیت مانند نوعی روکش برای دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد نیازی به تغییر ساختار دندان نیست و در واقع حداقل میزان آماده سازی در این روش را می توان مشاهده کرد. علاوه بر این هیچ گونه تغییر و آسیبی بر روی عاج، مینا و ریشه ی دندان دیده نمی شود.

2_ طول درمان کوتاه

یکی از موارد مهم در رابطه با مزایا کامپوزیت دندان طول درمان کوتاه می باشد به طوری که در طی یک جلسه پزشک می تواند کار کامپوزیت دندان را به اتمام برساند. با توجه به اهمیت زمان در دنیای امروز این مورد را می توان یکی از مهم ترین مزایا این روش بیان کرد.

3_ قیمت مناسب

قیمت مناسب کامپوزیت ها باعث شده است که هر فردی با هر نوع بودجه ای که دارد بتواند از این روش استفاده کند.

4_ قابلیت ترمیم و تعویض

در صورتی که هر گونه مشکلی مانند جدا شدن لایه کامپوزیت از روی دندان به وجود آید با مراجعه به پزشک به راحتی می توان آن را ترمیم و یا تعویض کرد و از این جهت نگرانی وجود نخواهد داشت.

5_ ساده بودن درمان

در این روش برای قرار دادن کامپوزیت بر روی دندان ها نیاز به هیچ گونه بیهوشی وجود ندارد و پزشک به راحتی می تواند بدون وجود هر گونه خونریزی کار خود را انجام دهد.

6_ طول عمر بالا

یکی دیگر از مزایا کامپوزیت دندان طول عمر بالای آن می باشد. در رابطه با طول عمر کامپوزیت های دندانی می توان گفت که اگر تمام نکات بهداشتی در رابطه با آن ها رعایت شود و به توصیه هایی که پزشک برای مراقبت از کامپوزیت ها می کند عمل کنید می توانید به مدت 10 سال و یا حتی بیشتر هم از آن استفاده کنید. در این رابطه استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.

رفع مشکلات دندان از مزایا کامپوزیت دندان

رفع مشکلات دندان از مزایا کامپوزیت دندان

آیا ونیر کامپوزیت همان مزایا کامپوزیت دندان را دارد؟

با توجه به این که امروزه انواع مختلف کامپوزیت دندان را در بازار می توان یافت گاهی بیماران در انتخاب گزینه ی مناسب دچار سردرگمی می شوند. به طور کلی اگر می خواهید به انتخابی درست دست یابید بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و نظر او را معیار انتخاب خود قرار دهید. اما سوالی که گاهی در رابطه با انواع کامپوزیت ها پیش می آید این است که آیا ونیر کامپوزیت هم همان مزایا کامپوزیت دندان را دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: که ونیر کامپوزیت نوعی کامپوزیت دندانی می باشد که برای درمان شکستگی های دندان های جلویی و یا پر کردن فواصل دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از این نوع کامپوزیت ها در دندان های جلویی را می توان طبیعی تر بودن رنگ این نوع کامپوزیت ها و نزدیک بودن رنگ آن به رنگ دندان های طبیعی بیان کرد. به همین دلیل است در پاسخ به سوال مطرح شده می توان گفت که این نوع از کامپوزیت ها نه تنها همان کار کامپوزیت های معمولی را انجام می دهند بلکه نسبت به آن ها برتری هایی هم دارند.

کاربرد و مزایا کامپوزیت دندان

کاربرد و مزایا کامپوزیت دندان

افزایش مزایا کامپوزیت دندان با انجام مراقبت های لازم

همان طور که گفته شد مزایا کامپوزیت دندان هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ درمانی طیف گسترده ی را به خود اختصاص می دهد. حال یک سری نکات و مراقبت ها وجود دارد که به وسیله ی آن می توان میزان مزایای این روش را افزایش داد. برای مثال بعد از مدتی که کامپوزیت بر روی دندان ها قرار داده می شود ممکن است تغییر رنگ در آن ها اتفاق بیفتد. در این صورت پولیش کاری کامپوزیت ها می تواند رنگ طبیعی کامپوزیت را به آن برگرداند. علاوه بر این پولیش کاری می تواند مقاومت و استحکام کامپوزیت ها را بالا برده و از این طریق به افزایش طول عمر مفید کامپوزیت ها کمک کند. در مثالی دیگر در رابطه با مراقبت های مربوط به کامپوزیت می توان گفت که رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند باعث افزایش طول عمر کامپوزیت ها شده و از پوسیدگی دندان ها و به وجود آمدن مشکلات مربوط به آن جلوگیری نماید.

رژیم غذایی یکی دیگر از موارد مهم است که می تواند در افزایش مزایا کامپوزیت دندان کمک کننده باشد. برای مثال فردی که مواد خوراکی سخت مانند آجیل را با دندان خود می شکند نمی تواند انتظار داشته باشد که کامپوزیت ها کارایی لازم را داشته باشند. بنابراین اگر می خواهید مزایا کامپوزیت دندان را برای مدت زمان زیادی افزایش دهید باید با نکات مراقبت از آن آشنایی داشته باشید. البته معمولا این نکات توسط پزشک در اختیار شما قرار داده می شود و پزشک راهنمایی های لازم در این حوزه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

برای مراجعه به بهترین متخصص کامپوزیت به کلینیک دندانپزشکی مبین  و  به بهترین دندانپزشکی در غرب تهران مراجعه کنید.

ویژگی ها و مزایا کامپوزیت دندان

ویژگی ها و مزایا کامپوزیت دندان

 

بیشتر بخوانید:

کامپوزیت دندان، بهترین برند کامپوزیت دندان، هزینه و مراقبت ها

آیا پیوند رزین کامپوزیت برای شما مناسب است؟

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

حتما بخوانید

  تاریخ انتشار : 28 آبان 1399 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,

  ارسال نظر

  شماره همراه شما منتشر نمی شود.
  نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
  برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.  پزشکان ما در تلویزیون

  رزرو وقت

  شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

  رزرو وقت رایگان

  رزرو وقت

  انتخاب بخش مربوطه

  نام و نام خانوادگی

  شماره تماس

  انتخاب بازه تاریخ از

  انتخاب بازه تاریخ تا