آیا پیوند رزین کامپوزیت برای شما مناسب است؟

آخرین بروزرسانی : 12 آذر 1399

پیوند رزین کامپوزیت می تواند یک گزینه سریع، کم تهاجمی و ارزان برای لبخند زیبایی که به دنبال آن هستید باشد. اما دانستن اینکه چه چیزی از شما یک کاندیدا خوب می سازد، می تواند در تشخیص اینکه آیا این سرمایه گذاری برای شما مناسب است، به شما کمک کند.

پیوند کامپوزیت چیست؟

پیوند کامپوزیتی یک روش زیبایی است که نوعی از مواد دندانی - در این مورد رزین کامپوزیتی - بر روی دندان های شما شکل گرفته و قالب شده است تا ظاهر لبخندتان مرتب تر و سفید تر باشد. این کار می تواند به عنوان یک راه حل زیبایی برای دندان های خرد شده، دندان هایی که بین شان فاصله دارد و لک روی دندان ها و پر کردگی استفاده شود. بر خلاف قرار دادن روکش های پرسلن، که می تواند بیش از دو ویزیت زمان ببرد، پیوند کامپوزیت رزین را می توان در یک قرار ملاقات تکمیل کرد.

پیوند کامپوزیت رزین

با توجه به سلامت روزانه، هزینه پیوند می تواند از 300 تا 600 دلار برای هر دندان در یک روش ساده مانند پر کردن حفره باشد. اگر چه بسیاری از برنامه های بیمه دندانپزشکی پیوند های زیبایی را پوشش نمی دهند، باید بپرسید که آیا آنها بخشی از هزینه را پوشش خواهند داد - به ویژه اگر بخشی از یک عمل پزشکی ضروری باشد، که بعضی از بیمه گران تصدیق می کنند.

کامپوزیت مناسب چه کسی است؟

پیوند رزین کامپوزیت برای همه مناسب نیست. اگر لبخند شما به خاطر نیش جلو یا زیرین کج شده باشد، این درمان برای اصلاح آن مناسب نخواهد بود. در عوض، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا تعیین کنید که آیا کارهای عمیق تری مانند تنظیم نیش تان یا هرگونه شکستگی پیچیده یا شکاف در دندان های تان لازم است. باندینگ در درجه اول برای کسانی است که به دنبال راه حل زیبایی برای دندان هایی هستند که در غیر این صورت سالم هستند.

پیوند کامپوزیت ونیر

در طول ویزیت انتظار چه چیزهایی را باید داشته باشید؟

طبق گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)، پیوند کامپوزیت یک روش ایمن و موثر است که بیش از 50 سال پیش توسعه یافته است و بیش از سه دهه به طور گسترده ای در دسترس است. پر کردن و فرایندهای امروزی بسیار کارآمدتر هستند و کار برای شما و دندانپزشک تان آسان تر می شود.

خود درمان اغلب با برداشتن بخشی از مینای دندان شروع می شود، به دندانپزشک اجازه می دهد رزین کامپوزیت را به بهترین شکل برای دندان شما بسازد، و سپس از عامل باندینگ استفاده می کند. دندانپزشک شما سپس رزین کامپوزیتی را اضافه می کند، آن را با یک نور ویژه درمان می کند و با جلا دادن دندان های تان  کار را تمام می کند. از آنجا که این فرایند شامل تکنیک بالایی برای قالب و شکل طبیعی است، بهترین است که با یک دندانپزشک مجرب و متخصص در این زمینه کار کنید.

چه مراقبت هایی پس از کامپوزیت دندان مورد نیاز است؟

با مراقبت های معمول، مواد کامپوزیت امروزی به اندازه کافی پایا است تا بدون توجه منظم دوام داشته باشد؛ شما نیازی به پیگیری دندانپزشکی برای بازدید و مراقبت ویژه نخواهید داشت. با این وجود، حتما مراقبت های دندانپزشکی و مراقبت های روزانه خود را اولویت بندی کنید. دهانشویه هایی مانند Colgate Total® Gum Health به عنوان مثال می توانند مقاومت لثه را در افرادی که پس از عمل پیوند خط لثه ی سخت تری پیدا می کنند، تا 45 درصد افزایش دهند. شما همچنین باید از جویدن یخ و به خصوص غذاهای سخت جلوگیری کنید تا از ترک خوردگی اجتناب کنید.

ونیر کامپوزیت

اگر به دنبال لبخند روشن تری هستید، پیوند رزین کامپوزیت یک گزینه عالی است. اطمینان حاصل کنید که از دیگر اولویت های دهان و دندانی خود مراقبت می کنید، اول، اطمینان حاصل کنید که لبخند طبیعی شما در داخل و خارج سالم است.

این مقاله در نظر گرفته شده است تا به درک و دانش در مورد موضوعات کلی سلامت دهان و دندان کمک کند. اما قصد ندارد جایگزین مشاوره، تشخیص و درمان حرفه ای شود. همیشه در مورد هر سوالی که ممکن است در رابطه با وضعیت پزشکی یا درمانی داشته باشید با دندانپزشک خود یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

کلینیک دندانپزشکی مبین با بهره مندی از متخصصان باتجربه کامپوزیت دندان شما را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد. در صورت که نوبت خود را از  طریق سایت رزرو کنید از 20% تخفیف کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی مبین بهره مند خواهید شد.

 

کامپوزیت دندان در تهرانسر

منبع : Is Composite Resin Bonding Right For You

حتما بخوانید

  تاریخ انتشار : 14 تیر 1398 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,

  ارسال نظر

  شماره همراه شما منتشر نمی شود.
  نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
  برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.  پزشکان ما در تلویزیون

  رزرو وقت

  شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

  رزرو وقت رایگان

  رزرو وقت

  انتخاب بخش مربوطه

  نام و نام خانوادگی

  شماره تماس

  انتخاب بازه تاریخ از

  انتخاب بازه تاریخ تا