کامپوزیت دندان چیست ؟ مزایا و معایب آن چیست؟

آخرین بروزرسانی : 12 آذر 1399

اصلاح طرح لبخند در تهرانسر

دندان پزشکان کلینیک دندانپزشکی مبین، ارائه دهنده خدمات اصلاح طرح لبخند در تهران می باشد. برنامه ریزی صحیح، به کار بردن جدیدترین تکنیک های روز دنیا و استفاده از بهترین مواد باعث می شود که تا به صورت دائم دندان های درخشان و البته لبخندی زیبا داشته باشید. برای اطلاع از قیمت با شماره تلفن ۴۴۵۰۰۰۵۷ تماس بگیرید.

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده از کامپوزیت است. کامپوزیت دندان با نام ونیر کامپوزیت و لمینت کامپوزیت هم شناخته می شود. داشتن لبخند و دندان های زیبا از خواسته های هر شخص است که در دنیای مدرن امروز دانش بشری به حدی رسیده است که به راحتی و با استفاده از کامپوزیت ها ، لبخند زیبایی را برای شما به وجود می آورد . امروزه استفاده از کامپوزیت ها در دندانپزشکی زیبایی افزایش پیدا کرده است و در زیباسازی لبخند هم مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ای که وجود دارد این است که استحکام و جنس کامپوزیت دندان در زیباسازی لبخند تاثییر بسزایی دارد . زیبایی و استحکام کامپوزیت های دندانپزشکی در سال های اخیر مرزهای تکامل را به سرعت فتح کرده و امروزه دندانپزشکان با اسودگی خاطر به عنوان ماده طلایی درمان های خود به آن تکیه می کنند .

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندانپزشکی ماده‌ای خمیری شکل است که از ترکیب پلاستیک و شیشه (رزین) ساخته  شده است. از کامپوزیت دندانی برای ترمیم دندان‌های فاسد یا پوسیده استفاده می‌شود. این ترکیبات همچنین برای تغییر شکل دندان و زیبایی خط لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از کامپوزیت دندان تحت عنوان کامپوزیت ونیر شناخته می‌شود.

کامپوزیت دندانی برای چه اشخاصی است؟

کامپوزیت دندانپزشکی برای همه افراد مناسب نمی باشد. کسانی که دندان‌هایشان زیاد نامرتب و به هم ریخته اشت، نمی‌توانند از این روش برای زیبایی دندان‌هایشان استفاده نمایند. این افراد می‌بایست ابتدا ارتودنسی کنند.

در مواردی که فردی دندان‌هایش دچار لب‌پریدگی و شکستگی شده باشد (مثلاً به علت خوردن تخمه با دندان‌های جلو!) و یا برای افرادی که تمایل دارند رنگ یا فرم دندان‌هایشان را تا حدی تغییر دهند، کامپوزیت دندانپزشکی روش مناسبی خواهد بود.

مزایای کامپوزیت دندان

یکی از بهترین مواد برای ترمیم دندان و زیبا سازی لبخند ، استفاده از کامپوزیت دندان است . و نکته ای که وجود دارد این است که دندانپزشک زیبایی بدون کمترین آسیبی مواد کامپوزیتی را روی دندان قرار  داده و به دندان ها آسیبی وارد نمی کند . به این معنی که در قرار دادن این نوع مواد بر روی دندان, دندان ها تراش نمی خورند و آسیبی به دندان وارد نمی شود.

معایب کامپوزیت دندان

مراقبت از کامپوزیت دندان باید به درستی اجرا شود و فرد به طور مداوم بهداشت دهان ودندان خود را رعایت کند تا آسیبی به دندان های خود وارد شود . قابل ذکر است که کار با مواد کامپوزیتی سخت می باشد و نیاز به مهارت کافی دندانپزشک زیبایی دارد تا بهترین لبخند برای فرد ایجاد شود . عدم مهارت و تجربه کافی می تواند پایداری رضایت بیمار را کاهش دهد .

برای مشاهده نمونه کارهای کامپوزیت کلینیک دندانپزشکی مبین به گالری سایت مراجعه نمایید.

منابع : لینکداین – لبخند برتر

تاریخ انتشار : 22 مرداد 1397 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,طرح لبخند,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا