تاثیر مکیدن انگشت بر دهان و دندان کودک

آخرین بروزرسانی : 11 آذر 1397

مکیدن انگشت می تواند منجر به ایجاد برخی تغییرات دندانی و فکی شود . میزان تغییرات ایجاد شده می تواند بسته به طول مدت ، شدت ،میزان تکرار تکرر عادت در شبانه روز و نیز حالتی که انگشت در دهان قرار می گیرد ، متفاوت باشد . مهمترین تغییراتی که در اثر مکیدن انگشت ایجاد می شود عبارتند از : فقدان هم پوشانی عموذی دندان های جلو (Open bite) به این معناست که وقتی کودک دندان هایش را روی هم جفت می کند ، دندان های جلو به هم نمی رسند . در نتیجه کودک مثلا در گاز زدن سیب یا هویج مشکل خواهد داشت .

افزایش اورجت دندانی (overjet teeth) و پروتروژن (protrusion teeth) دندان های قدامی بالا باعث : افزایش فاصله افقی دندان های جلو ی فک بالا نسبت به دندان های جلوی فک پایین و ایجاد شیب بیش از حد دندان های جلوی فک بالا به بیرون

کراس باست خلفی (posterior crossbite) : تنگ شدن قوس دندانی فک بالا و جفت شدن نادرست دندان های آسیای بالا و پایین .

این تغییرات در مجموعه منجر به کاهش کارایی دندان ها در جویدن غذا ، نازیبا شدن دندان ها و چهره کودک و نیز برخی بیماری ها و مشکلات مفصل فکی در بلند مدت می شود .

تاریخ انتشار : 25 دی 1395 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا