اصلاح طرح لبخند با انجام کامپوزیت دندان

آخرین بروزرسانی : 12 آذر 1401

اصلاح طرح لبخند در تهرانسر

دندان پزشکان کلینیک دندانپزشکی مبین، ارائه دهنده خدمات اصلاح طرح لبخند در تهران می باشد. برنامه ریزی صحیح، به کار بردن جدیدترین تکنیک های روز دنیا و استفاده از بهترین مواد باعث می شود که تا به صورت دائم دندان های درخشان و البته لبخندی زیبا داشته باشید. برای اطلاع از قیمت با شماره تلفن ۴۴۵۰۰۰۵۷ تماس بگیرید.

همگی ما این جمله را شنیده‌ایم که با لبخند زدن، چهره‌ای زیباتر خواهیم داشت. زیبایی لبخند ما وابسته به سلامت، زیبایی و سفیدی دندان‌های ماست. بنابراین دندان‌های سالم یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی چهره به حساب می‌آید. امروزه روش‌های زیادی برای ترمیم دندان‌ها وجود دارد. کامپوزیت دندان، یکی از موثرترین روش‌های ترمیمی است.

با انجام کامپوزیت، علاوه بر اصلاح فرم دندان‌ها، رنگ دندان‌ها نیز حالت سفیدی طبیعی پیدا خواهد کرد. اگر قصد انجام کامپوزیت را دارید، اولین قدمی که برمی‌دارید باید افزایش آگاهی درباره آن باشد. ما در این مطلب به توضیح درباره نوع کامپوزیت و چگونگی انجام آن، هزینه و عوارضی که ممکن است برای شما در پی داشته باشد، خواهیم پرداخت.

کامپوزیت؛ روشی طبیعی برای زیبایی دندان‌های شما

کامپوزیت؛ روشی طبیعی برای زیبایی دندان‌های شما

کامپوزیت چیست و این روش چگونه انجام می‌شود

کامپوزیت دندان، مواد خمیری شکل از جنس پلیمر یا رزین است. در واقع همان ماده‌ای که برای پر کردن دندان استفاده می‌شود، در این روش نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کامپوزیت می‌تواند برای همه دندان‌ها طراحی نشود و تنها دندان‌ها ناسالم را ترمیم کند. اگر صرفا برای زیبایی طرح لبخند از آن استفاده می‌کنید، تنها کافی‌ست دندان‌های جلویی ردیف بالا و پایین را کامپوزیت کنید.

کامپوزیت یک روش ترمیم دندان بدون درد است که مراحل انجام آن به شرح زیر است:

  1. انتخاب رنگ: انتخاب رنگ کامپوزیت دندان کاملا سازگار با دندان‌های شما، نیازمند دقت و سرعت کافی دندانپزشک خواهد بود. چرا که نور محیط و مدت زمانی که دندان‌های شما در معرض هوا قرار گرفته‌اند می‌تواند بر رنگ دندان تاثیر گذارد.
  2. آماده سازی سطوح دندان: در این روش نیازی به تراشیدن مینا‌ی دندان نیست. اما دندانپزشک باید تمام جرم‌ها، آلودگی‌ها و پوسیدگی‌های سطح دندان‌ها را از بین ببرد تا دندان‌ها آماده چسبیدن مواد کامپوزیت شوند.
  3. شستشو دندان‌ها با اسید: در این مرحله با اسید فسفریک 30-40% سطح دندان‌ها شسته می‌شود. بر خلاف تصور این اسید هیچ آسیبی به دندان‌ها یا لثه‌ها نمی‌رساند.
  4. گذاشتن مواد کامپوزیت دندان و فرم‌دهی: مهم‌ترین مرحله ترمیم دندان، فرم دادن طبیعی و ظریف دندان‌ها است. تمیزی نهایی کامپوزیت شما به تخصص دندانپزشک در این مرحله وابسته خواهد بود.
  5. پالیش دندان و کاغذ کربن: پس از سمباده کشی و صیقل کردن نهایی ماده کامپوزیت، دندانپزشک با کاغذ کربن، نقص‌هایی باقی‌مانده را برطرف خواهد کرد.

تعیین رنگ کامپوزیت، هماهنگ با رنگ طبیعی دندان

تعیین رنگ کامپوزیت، هماهنگ با رنگ طبیعی دندان

هزینه کامپوزیت به چه مواردی بستگی دارد

کامپوزیت‌ها انواع متفاوتی دارند. علاوه بر برند‌های متفاوتی که مربوط به کشورهای مختلف است، نوع کامپوزیتی که در دندان‌های جلو و عقب استفاده می‌شود نیز تفاوت دارد. قیمت کامپوزیت دندان به هر دو این موارد و دستمزد دندانپزشک شما بستگی دارد.

بهترین نوع و گران‌ترین کامپوزیت مربوط به کشور سوئیس و آمریکا است که تا 12 ماه پس از انجام، ضمانت عدم شکستگی یا تغییر رنگ دارند و هر واحد حدود 2,500,00 تومان هزینه خواهد داشت. ارزان‌ترین آن نیز واحدی 600,000 تومان متعلق به کشور چین و بدون تضمین است.

دندان‌های عقب نیازمند موادی هستند که استحکام کافی داشته باشد، برای آن‌ها از کامپوزیت‌های هیبریدی استفاده می‌شود. دندان‌های جلویی که باید ظاهری شفاف و درخشان داشته باشند، شامل مواد میکروفیلد هستند. این دو نوع کامپوزیت تفاوت هزینه‌ای زیادی ندارند. اما اگر استحکام و زیبایی را به‌طور همزمان بخواهید باید برای کامپوزیت دندان خود از نوع نانوفیلد استفاده کنید که هزینه آن بیشتر خواهد بود.

هزینه کامپوزیت وابسته به برند آن و دستمزد دندانپزشک

هزینه کامپوزیت وابسته به برند آن و دستمزد دندانپزشک

عوارض احتمالی کامپوزیت و راه‌های جلوگیری از آن

کامپوزیت به تراشیدن مینای دندان، احتیاجی ندارد. به همین علت، از کم‌ عوارض‌ترین روش‌های ترمیم دندان است. ممکن است عوارضی نادر داشته باشد که با رعایت چند نکته ساده، می‌توان از آن‌ها جلوگیری کرد. برای مثال:

• با انتخاب نکردن برند مناسب، احتمال شکستگی روکش دندان شما وجود دارد.

• اگر دندانپزشک مواد کامپوزیت را به درستی وصل نکند، با تجمع باکتری میان کامپوزیت و دندان، دهان بوی نامطبوع خواهد گرفت.

• نصب نادرست کامپوزیت دندان و تجمع باکتری، باعث پوسیدگی دندان‌های شما خواهد شد.

• تورم و خون‌ریزی لثه، در افرادی که لثه‌های حساس دارند طبیعی است.

• در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط دندانپزشک، ممکن است دچار واکنش‌های آلرژیک شوید.

بروز حساسیت لثه در اثر کامپوزیت دندان

بروز حساسیت لثه در اثر کامپوزیت دندان

سخن آخر

همانطور که مشخص است، برای انجام یک کامپوزیت دندان بی‌عوارض و زیبا، تنها باید در انتخاب دندانپزشک و مرکزی که این خدمات را انجام میدهد، دقت فرمایید.

منابع
https://www.myfamilydentistry.com/
https://www.dentaltix.com/
https://drgarshasb.com/
https://cosmeticdentistry.ir/

تاریخ انتشار : 12 آذر 1401 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,طرح لبخند,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا