برترین لمینت دندان

آخرین بروزرسانی : 31 فروردین 1401

لمینت دندان

لمینت دندان نوعی ترمیم چینی است که برای تغییر رنگ، فرم، زیبایی و موقعیت دندان های قدامی با تکنیک باندینگ خاص استفاده می شود. به لطف لمینت هایی که از دندان های طبیعی تقلید می کنند، می توان در مدت زمان بسیار کوتاهی به لبخند دلخواه دست یافت. افرادی که به دلیل مشکلات دندانشان با آسودگی نمیتوانستند بخندند با این روش می توانند با خیال راحت لبخند بزنند.

مزایا

در کاربردهای پرسلن لامینا، تراش دندان بسیار کمتر انجام می شود. در برخی موارد می توان لمینت دندان را بدون برش و یا تعداد کمی برش در سطح دندان اعمال کرد. امروزه پرسلن لامینا ماده ای است که به دندان ها ظاهری زیبا و طبیعی می دهد. ترمیم لمینت دندان خوش ساخت از یک دندان طبیعی قابل تشخیص نیست.

موارد استفاده

• لمینت دندان در مواردی که انحراف و بدشکلی در دندان های جلویی وجود داشته باشد که مانع از لبخند زیبایی شود.

• در ترمیم دندان های شکسته شده به هر ضربه و دلیل و بازگرداندن آنها به ظاهر طبیعی قدیمی.

• در افرادی که از هیچ روش سفید کننده ای نتیجه نگرفته اند و دندان های تیره دارند.

• در مواقعی که لازم است دندانهای پوسیده جلویی را تمیز کرده و خرابی دندان را اصلاح کنید.

• در بیمارانی که به دلیل نگرانی‌های زیبایی، درمان بریس را نپذیرفته‌اند و دندان‌هایشان شکافته شده است.

• نوعی روکش است که اغلب در بیمارانی که از شکل و وضعیت دندان های خود راضی نیستند استفاده می شود.

• افرادی که از رنگ دندان خود راضی نیستند یا در اثر مصرف مواد مخدر روی سطح دندان تغییر رنگ داده اند.

• اتصال دندان های شکاف با فاصله بین آنها.

• در ترمیم دندان های شکسته یا فرسوده.

• در جایگزینی پرکردگی های قدیمی و تغییر رنگ در دندان های جلویی.

• برای افرادی که دندان از دست رفته ندارند و قبلا روکش چینی نداشته اند قابل استفاده است.

انجام لمینت دندان بر روی دندان های دارای انحراف نیز انجام می شود.

انجام لمینت دندان بر روی دندان های دارای انحراف نیز انجام می شود.

عمر لمینت

لمینت دندان ها در صورت استفاده از مراقبت خوب از دهان می توانند برای 15-20 سال بدون هیچ مشکلی استفاده شوند. زیرا از چینی با خواص برتر ساخته شده اند. در برابر لک و سایش مقاوم هستند. بیماری های لثه می توانند این دوره را کوتاه کنند. برای اینکه به طول عمر لمینت بیفزایید باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

مزایا و معایب

روکش های لمینت دندان نیز نیازی به نگهداری ندارند. مراقبت روزانه از دهان شما برای استفاده طولانی مدت کافی است. از آنجایی که روکش لمینت شده به خوبی روی دندان کشیده می شود، دندان سالم آسیبی نمی بیند. دوره درمان کوتاه است و یک پوشش طولانی مدت است. به راحتی از بین نمی رود و تغییر رنگ نمی دهد. از آنجایی که لمینت نور را از خود عبور می دهد، دندان های شما طبیعی به نظر می رسند، نه مانند یک روکش، بلکه مانند دندان های خود. اگر سعی شود غذاهای بسیار سفت با دندان شکسته شود، ممکن است روکش لمینت آسیب دیده یا حتی شکسته شود. ممکن است در حین و بعد از درمان حساسیت به سرما و گرما داشته باشید.

مراحل درمان

در مرحله درمان لمینت دندان از آنجایی که در مرحله راسپینگ در طول درمان به بیمار بی حسی موضعی داده می شود، هر گونه درد یا موقعیت درد چندان رایج نیست. مدت زمان درمان ممکن است بسته به تعداد دندان هایی که قرار است روکش شوند و وضعیت دندان هایی که قرار است درمان شوند، متفاوت باشد. اما در صورت مواجهه با شرایط فوق العاده، فرآیند پوشش روی دندان های بیمار در 3 جلسه تکمیل می شود. اولین قدم این است که با بیمار صحبت کنید و از انتظارات او با خبر شوید. بیمار را از نتایج احتمالی مطلع کنید، لامین دندان و معاینات و کنترل های لازم انجام شود. در جلسه دوم بی حسی موضعی به بیمار داده می شود و از درد جلوگیری می شود.

تغییر در رنگ دندان ها با لمینت دندان انجام می شود.

تغییر در رنگ دندان ها با لمینت دندان انجام می شود.

سپس در حالی که دهان بی حس است، راپینگ روی دندان ها اعمال می شود تا روکش شوند. دندان هایی که باید درمان شوند برای روکش اندازه گیری می شوند. پس از برداشتن قالب، انتظار می رود که دندان ها برای عمل دوم آماده شوند. دوره انتظار می تواند به طور متوسط تا 1 هفته طول بکشد. این احتمال وجود دارد که در این مدت در دندان ها حساسیت ایجاد شود. پس از آماده شدن دندان ها و قالب ها، پروفینگ انجام می شود. رنگ گیره ها و سازگاری آنها با دندان بررسی می شود. پس از تایید ظاهری توسط بیمار و پزشک، فرآیند چسباندن روکش ها که تقریباً 2 ساعت طول خواهد کشید، آغاز می شود. پس از اتمام باندینگ، بیمار درمان را کامل می کند.

لمینت بدون جراحی

با تکنیک های در حال توسعه، می توان یک لمینت دندان بدون برش به نام "لمینیت prepless" ساخت. با این حال، ساختار دندان باید برای این مورد خاص مناسب باشد. معمولاً برای افرادی که دارای دندان های متناوب هستند استفاده می شود.

قبل از انجام لمینت دندان حتما اطلاعاتی در این مورد کسب کنید.

انتخاب جنس و رنگ لمینت دندان با مشورت دندانپزشک انجام می شود.

انتخاب جنس و رنگ لمینت دندان با مشورت دندانپزشک انجام می شود.

تاریخ انتشار : 31 فروردین 1401 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا