بررسی ایمپلنت دندان فوری

آخرین بروزرسانی : 9 بهمن 1400

ایمپلنت دندان روشی است که طی آن شما می توانید جایگزینی برای دندان های از دست رفته تان قرار دهید.

برای انجام ایمپلنت دندان شما می بایست توسط یک دندان پزشک حرفه ای ویزیت شوید تا او تشخیص دهد که آیا می توانید ایمپلنت دندان انجام دهید یا خیر؟

طی این روش یک پیچ یا فیکسچر از جنس تیتانیوم درون استخوان فک شما قرار خواهد گرفت و سپس روکشی سرامیکی که جایگزین تاج دندان شماست بر روی قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان یک روش دائمی و ثابت برای دندان های شما می باشد که ممکن است طی هر حادثه ای آن ها را از دست داده باشید.

معمولا انجام این روش نیاز به دو جلسه مراجعه به دندان پزشک دارد و ممکن است روند آن مقداری طولانی باشد و شاید بسیاری از افراد بنا به موقعیت و شرایطی که دارند،بخواهند که روند سریع تر صورت بگیرد،در این شرایط ما انجام ایمپلنت دندان فوری را به شما پیشنهاد می کنیم.

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت فوری دندان شامل روشی است که طی آن دندان پزشک شما، بلا فاصله پس از کشیدن دندان شما، پیچ و فیکساتور تیتانیومی برای انجام ایمپلنت را درون لثه شما قرار می دهد. مزیتی که این کار نسبت به ایمپلنت های دیگر این است که کشیدن دندان های شما باعث می شود تا فک شما به مرور زمان تحلیل رود و حالت طبیعی خود را از دست دهد، به همین دلیل بسیاری از دندان پزشکان مایل به انجام این ایمپلنت به صورت فوری می باشند.

ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری برای چه افرادی قابل انجام است؟

دندان پزشک شما پس از بررسی دندان های شما، تصمیم می گیرد که آیا شما می توانید از ایمپلنت فوری استفاده کنید یا نه، که بررسی این مورد بر اساس تراکم استخوانی فک شما صورت می گیرد و اگر از این نظر مشکلی نداشته باشید و فک شما از نظر استخوانی سالم باشد، انجام ایمپلنت نیز به صورت فوری انجام خواهد شد.

آن چه که مسلم است تمامی افراد با توجه به نوع لثه و نوع فک، قادر به انجام ایمپلنت دندان فوری نمی باشند و این دندان پزشک است که تشخیص می دهد از چه نوع ایمپلنتی استفاده کنید.

همچنین بسیاری از بیمارانی که هنوز ریشه دندان خود را به طور کامل از دست نداده اند و مقداری از ریشه دندان آن ها درون لثه شان باقی نمانده است، ایمپلنت دندان فوری روشی مناسب می باشد.

این روش همچنینی افرادی کاربرد دارد که دندان های جلویی خود را از دست داده اند، دندان هایی جلویی به علت آن که بیشتر در معرض دید قرار دارند، نسبت به دندان های پشتی اهمیت بیشتری در زیبایی و اعتماد به نفس شخص دارند.

مزایای ایمپلنت دندان فوری

1. این روش درمانی، دوره ی کوتاهی دارد و معمولا سریعا انجام خواهد شد، در صورتی که انجام ایمپلنت معمولی دوره درمانی طولانی دارد. پس این مورد برای بیمارانی که وقت کافی ندارد و یا به هر دلیلی عجله دارند، روشی مناسب می باشد.

2. این روش به دلیل آن که به صورت فوری و پس از کشیدن دندان شما انجام می شود، باعث می شود تا بافت استخوانی فک شما تحلیل نرود و حالت خود را از دست ندهد و سالم بماند.

3. عدم وجود دندان در دهان هر شخص باعث از بین رفتن اعتماد به نفس وی خواهد شد، این روش به دلیل آن که به صورت فوری انجام می شود، باعث می شود تا فرد اعتماد به نفس خود را از دست ندهد و از نظر روحی و روانی دچار آسیب نشود.

4. عدم وجود دندان باعث می شود تا افراد در ادای برخی کلمات دچار مشکل شوند و صدای آن ها واضح و رسا نباشد، ایمپلنت دندان فوری باعث می شود تا شما با چنین مشکلی روبرو نشوید.

5. یکی دیگر از مزیت های این روش این است که طی آن شما درد کمتری را احساس خواهید کرد.

ایمپلنت دندان فوری و مزایای آن

ایمپلنت دندان فوری و مزایای آن

بهترین مرکز انجام ایمپلنت دندان

پزشکان بسیاری هستند که در خصوص کاشت دندان جه به صورت موقت و چه به صورت دائمی در حال فعالیت هستند، اما نکته ای در خصوص انتخاب پزشک موثر است، این است که پزشک شما می بایست دارای تجربه و علم کافی در این زمینه باشد.

پزشک شما می بایست در نحوه جایگذاری پیچ و روکش دندان شما نهایت دقت را به خرج دهد تا در هنگام جویدن غذا به مشکلی بر نخورید و دندان شما پس از مدتی لق نشود و نلرزد. همچنین نحوه قرار دادن فیکسچر ایمپلنت باید به نحوی باشد که هنگام جویدن غذا مشکلی برای جوش خوردن استخوان فک شما پیش نیاید .

کلینیک دندان پزشکی مبین یکی از کلینیک های دندان پزشکی می باشد که با تعهد و دلسوزی، ایمپلنت دندان را به نحوی انجام می دهد سلامت دندان های شما تضمین شود.

همچنین شما می توانید برای مطالعه بیشتر در خصوص مزایای ایمپلنت دندان، مزایای کامپوزیت دندان و لمینت دندان از مقالات دیگر ما دیدن کنید و آن ها مطالعه نمایید.

تاریخ انتشار : 9 بهمن 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ترمیم دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا