همه چیز درباره ی هزینه ارتودنسی دندان

آخرین بروزرسانی : 23 مرداد 1400

برآورد هزینه ارتودنسی دندان یکی از مسائلی است که تقریبا تمامی افرادی که برای این کار اقدام می کنند، با آن درگیر هستند. همه می دانیم که ارتودنسی، یکی از خدمات دندان پزشکی است که تقریبا هزینه ی بالایی دارد. ارتودنسی معمولا برای از بین بردن نا منظمی بین دندان ها و تنظیم شمایل کلی فک انجام می شود. خیلی از افراد در جامعه هستند که به دلیل هزینه های بالای ارتودنسی، از انجام آن برای بر طرف کردن مشکلات فک و دندان هایشان، خودداری می کنند. این تصمیم در صورتی گرفته می شود که مشکلات دندانی و فک آن ها کاملا جدی است.

یکی از مواردی که باعث می شود هزینه ارتودنسی دندان تا حد خیلی زیادی افزایش یابد، طول درمان است. گاهی اوقات مشکلات و مواردی که طی انجام ارتودنسی به وجود می آید، آنقدر هزینه بر و زمانبر است که بر هزینه های کلی و نهایی ارتودنسی نیز تاثیر می گذارد. ارتودنسی به تنهایی انواع مختلفی دارد که هر کدام از این انواع می توانند بر تعیین قیمت نهایی تاثیر بگذارند. علاوه بر انواع ارتودنسی، شرایط درمانی که برای بیمار تجویز می شود نیز می تواند تعیین کننده ی هزینه ی نهایی ارتودنسی باشد. در ادامه درباره ی موارد تاثیرگذار بر روی هزینه ارتودنسی دندان برایتان بیشتر توضیح خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی با این موضوع تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید :

عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه ارتودنسی دندان ها کدامند؟

همه می دانیم که صحبت کردن درباره ی مبلغی ثابت برای انجام کارهای دندان پزشکی، امری کاملا غیر منطقی است. چرا که موارد خیلی زیادی هستند که بر روی قیمت نهایی ارتودنسی تاثیر می گذارند. مواردی مانند سن و سال بیمار، شدت و نوع مشکل ایجاد شده در دندان و دهان، مدت زمان درمان، نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان، نوع پوشش بیمه (معمولا بیمه تکمیلی)، شخص متخصص ارتودنسی دندان، محدوده جغرافیایی شما و تغییرات و نوسانات ارزی (برای برخی از دستگاه های ارتودنسی خارجی و وارداتی) بر روی هزینه ارتودنسی دندان ها تاثیر می گذارد.

اما با تمامی این تفاسیر، مهم ترین عاملی که بر روی هزینه ارتودنسی دندان ها تاثیر می گذارد نوع ارتودنسی است که برای مشکل بیمار انتخاب می شود. در واقع نوع ارتودنسی دندان، تعیین کننده ی متریال و تجهیزاتی است که در طرح درمان مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت نهایی ارتودنسی است.

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان

بررسی هزینه های احتمالی و جانبی در ارتودنسی دندان

موضوع بعدی که ضمن هزینه ارتودنسی ممکن است برای شما مطرح شود، هزینه های جانبی است که در حالت عادی به آن ها فکر نمی شود. این هزینه ها با اینکه در روال عادی ذکر نمی شوند، اما گاهی اوقات آنقدر زیاد می شوند که تفاوت قیمت نهایی زیادی را با برآورد ابتدایی به وجود می آورند. پس باید مواظب این هزینه های جانبی و احتمالی هم باشید.

• ابتدایی ترین مرحله در انجام ارتودنسی دندان، مراجعه به پزشک و دریافت مشاوره ی و بررسی های ابتدایی است. اکثر پزشکان برای این مرحله هزینه ای دریافت نمی کنند، اما بعضی از متخصصان هم هستند که برای این مرحله، حق مشاوره در نظر می گیرند و هزینه ی این جلسه در لیست هزینه های ارتودنسی در مطب و مجموعه، ذکر می شود.

• مرحله ی دیگری که معمولا در روال عادی ارتودنسی به آن اشاره نمی شود، بحث تمیزی و جرم گیری دندان هاست. شما قرار است که یک طرح لبخند جدید و همیشگی برای دنداهایتان ایجاد کنید، طبیعتا لازم است که قبل از انجام هر کاری، دندان هایتان جرم گیری و یا بلیچینگ دندان شود. این کار باعث می شود که در طی ارتودنسی مشکلی برای دندان هایتان پیش نیاید. جرم زیاد روی دندان اگر از بین نرود، ممکن است روال طرح درمان را با مشکل جدی و عفونت های مختلف مواجه سازد. پس هزینه ی جرم گیری و یا بلیچینگ دندان را نیز به لیست هزینه ارتودنسی دندان باید اضافه کنید.

هزینه انواع ارتودنسی دندان

هزینه انواع ارتودنسی دندان

• هزینه های ویزیت های دوره ای برای تنظیم بریس های دندان نیز، مورد دیگری است که باید به هزینه های دندان پزشکی اضافه شود. این ویزیت باید هر چند وقت یک بار انجام شود تا پزشک از سپری شدن طول درمان به درستی، اطمینان حاصل نماید.

• هزینه ی تصویر برداری و عکس برداری از وضعیت دندان ها قبل از ارتودنسی، حین ارتودنسی و بعد از ارتودنسی نیز، جزو هزینه هایی است که به طور معمول بازگو نمی شود. این بخش هم از احتیاجات هر پروسه ی دندان پزشکی محسوب می شود.

• در نهایت، مهم ترین چیزی که در هزینه ی نهایی ارتودنسی تاثیر دارد، مجموعه و مطبی است که شما آن را برای انجام ارتودنسی دندان های خود انتخاب می کنید. اگر متخصص مورد نظر به قدر کافی، حرفه ای نباشد و متریال استفاده شده از کیفیت کافی برخوردار نباشند، تمامی هزینه هایی که طی این کار پرداخت شده، عملا نابود خواهد شد. پس شما باید یک مجموعه ی حرفه ای و کاردرست را برای انجام کار دندان پزشکی خود انتخاب نمایید.

عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی دندان

عوامل تاثیرگذار در هزینه ارتودنسی دندان

تاریخ انتشار : 23 مرداد 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ارتودنسی,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا