همه چیز درباره ی برداشتن لمینت دندان

آخرین بروزرسانی : 5 مهر 1400

برداشتن لمینت دندان یکی از دغدغه هایی است که طرفداران این موضوع گاهی به آن فکر می کنند و کلا پاسخ به این سوال که آیا برداشتن لمینت دندان امکان پذیر است یا خیر، یک موضوع بسیار مهم در علم دندان پزشکی است. اینکه لمینت یک پوشش زیبا برای دندان هاست و سالهاست که افراد مختلف برای درخشندگی و زیبا تر شدن لبخندها و دندان هایشان از آن استفاده می کنند، امری بدیهی است. در واقع در طی تمام این سال ها، لمینت امتحان خود را پس داده است.

افراد باید بدانند که لمینت تنها یک روکش برای زیباتر نشان دادن دندان هاست و تصور اینکه یک دندان محکم تر و زیبا تر به دهان شما اضافه شده، یک تصور کاملا اشتباه است. لمینت ها در دندانسازی ها و مکان های دیگر ساخته و پرداخته می شوند و سپس بر روی دندان های شما قرار میگیرند. همین موضوع بیانگر این است که لمینت ها محدوده ی عمری خاص دارند که تنها با یک سری موارد مراقبتی، امکان اینکه این محدوده ی طول عمر زیاد شود وجود دارد. مهم ترین چیزی که در عمر و سلامت یک لمینت دندان تاثیر دارد، دقت سازندگان و کیفیت موادی است که در ساختن آن استفاده کرده اند. اگر همه چیز در این بخش خوب پیش برود، حالا نوبت خود فرد است که با دوری کردن از دخانیات مانند سیگار و قلیان، عدم جویدن و گاز زدن چیزهای سفت، نخوردن غذاهای رنگی و غیره، بتواند سلامت و نظافت لمینت را حفظ نماید. البته که بهداشت دهان و دندان و استفاده از مسواک و نخ دندان به صورت دائمی، چیزی است که هرگز نباید فراموش شود.

گاهی پیش می آید که لمینت آن طور که باید، رضایت شخص مورد نظر را جلب نمی کند و یا اصلا فرد دوست دارد که بعد از مدتی، لمینت را از روی دندان هایش بردارد. می خواهیم با هم ببینیم که آیا این امر شدنی است؟ آیا برداشتن لمینت دندان یک روال ساده ی دندان پزشکی است و یا به مراحل مختلفی نیاز دارد. در ادامه درباره ی برداشتن لمینت دندان بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد :

برداشتن لمینت دندان

برداشتن لمینت دندان

دلایل برداشتن لمینت دندان چیست؟

• برداشتن لمینت دندان، تنها یک یا دو دلیل ندارد، بلکه موارد زیادی وجود دارند که می توانند زمینه ساز برداشتن لمینت دندان هاش شوند. یکی از این دلایل که اتفاقا خیلی هم مهم است، پوسیده شدن دندان زیر لمینت است. این موضوع باعث می شود که فرد برای برداشتن لمینت اقدام کند تا بتواند ترمیم دندان آسیب دیده را انجام دهد.

• موضوع بعدی که می تواند از دلایل برداشتن لمینت دندان باشد، آسیب رسیدن به خود لمینت بر اثر خوردن چیزها سفت و غیره است. مثلا گیر کردن یک هسته به صورت کاملا ناگهانی در لمینت؛ این موضوع هم می تواند کاملا تمام نظم و زیبایی لمینت شما را به هم بزند و شما را ناچار به برداشتن لمینت کند.

• مواردی مانند تصادف، افتادن و ضربه ی شدید به دندان ها هم می تواند به کل لمینت ها را از بین ببرد و باعث شود که برای برداشتن لمینت دندان به صورت کلی، اقدام گردد.

علت برداشتن لمینت دندان

علت برداشتن لمینت دندان

آیا برداشتن لمینت دندان امکان پذیر است؟

چیزی که برداشتن لمینت دندان را با مشکل مواجه می کند، مسئله ی تراشیدن مینای دندان هاست. این کار به دلیل اینکه لمینت بر روی دندان ها به خوبی قرار گیرد، انجام می شود. تراشیدن میزان مینای دندان، کاملا به روش کار خود پزشک بستگی دارد. البته هستند دندان هایی که به دلیل پوسیدگی خیلی زیاد، پزشک مجبور به تراشیدن کامل مینای دندان می شود. وقتی مینای دندان تراشیده شود، طبیعتا راه برای برداشتن لمینت باز نیست و اگر هم باز باشد، نیاز است که از یک روش دیگر برای محافظت از مینای دندان استفاده شود. چرا که قرار گرفتن مینای دندان بدون محافظ می تواند مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد.

بعضی از پزشکان هم هستند که شرایط را برای برداشتن لمینت با تراش خیلی کم مینای دندان، مهیا می کنند. یعنی دندان را طوری تراش می دهند که در آینده برداشتن لمینت امکان پذیر باشد. پس پاسخ این سوال که آیا برداشتن لمینت دندان، کار امکان پذیری است یا خیر، تماما به روش کار پزشک و مشاوره ای که قبل از انجام لمینت به فرد می دهد، بستگی دارد.

شرایط برداشتن لمینت دندان

شرایط برداشتن لمینت دندان

سخن آخر

موضوع آخری که نیاز است در انتها درباره ی آن صحبت شود، مسئله ی درد ناشی از برداشتن لمینت است. این موضوع باز هم به مقدار تراش مینای دندان و شرایط سلامت دندان ها بستگی دارد. اگر مینای دندان زیاد تراشیده شده باشد، بله، برداشتن لمینت با درد همراه است اما اگر مینای دندان به حد خیلی کمی تراشیده شده باشد، برداشتن لمینت، پروسه ی دردآوری نخواهد بود. نهایتا چیزی که شما برای انجام خدمات دندان پزشکی خود باید به آن دقت کنید این است که حتما از یک مجموعه و متخصص حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید. تجربه ی هر مجموعه تضمینی بر تخصص آن مجموعه است.

پروسه ی برداشتن لمینت دندان

پروسه ی برداشتن لمینت دندان

تاریخ انتشار : 18 مرداد 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا