ایمپلنت دیجیتال روشی شگفت انگیز برای ترمیم دندان های از دست رفته ی شما

آخرین بروزرسانی : 22 آذر 1400

دندان ها از مهم ترین اعضای بدن انسان هستند و وجودشان برای زیبایی چهره افراد اهمیت فراوان دارد. با وجود اینکه رسیدگی به دندان ها کار سختی نیست اما اکثر افراد در انجام این کار تعلل ورزیده و مراقبت های لازم را در این زمینه انجام نمی دهند، به همین دلیل بیشتر افراد در سنین بزرگسالی دندان های بسیار آسیب دیده ای دارند که به مراقبت و ترمیم نیاز دارد. یکی از روش های عالی دندانپزشکی برای ترمیم و زیبایی دندان ها روش ایمپلنت دندان است، امروزه ایمپلنت دندان به دو صورت دیجیتال و معمولی انجام می شود و ما در این مقاله قرار است به بررسی ایمپلنت دیجیتال دندان بپردازیم.

ایمپلنت دیجیتال

دندانپزشکان قادر هستند فقط در یک روز دندان های بیماران را ایمپلنت دیجیتال کنند.

ایمپلنت دیجیتال چیست و چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟

ایمپلنت دندان به معنای کاشت دندان های جدیدِ متناسب با دهان و فک بیماران است، با وجود اینکه این دندان ها مصنوعی هستند ظاهری کاملا طبیعی دارند.

در روش ایمپلنت معمولی دندانپزشکان با ایجاد برش هایی بزرگ بر روی لثه، دندان های ساخته شده را در داخل استخوان فک بیمار قرار می دهند، اما در روش ایمپلنت دیجیتال به دلیل استفاده از فناوری های بسیار پیشرفته و متناسب با علم روز دنیا وضعیت دقیق بیمار از قبل مشخص شده و در نهایت کار ایمپلنت با ظرافت بیشتر، برش و درد کمتری در لثه انجام می شود؛ البته ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی دندان هزینه ی بیشتری دارد ولی در نهایت ظرافت و دقت کار بهتر بوده و دندان هایی طبیعی تر برای بیماران ساخته می شود.

ایمپلنت دندانی که به صورت دیجیتال انجام شود نسبت به ایمپلنت معمولی به زمان بسیار کمتری نیاز دارد. به طور کلی روش دیجیتال راحتی و آسودگی بیشتری برای افراد فراهم می آورد.

دندانپزشکان ایمپلنت دیجیتال را چطور انجام می دهند؟

دندانپزشکان در مرحله ی اول عکس برداری های لازم را از فک و دهان بیماران انجام داده و بعد از مشاهده عکس های دقیق افراد با استفاده از کامپیوتر و فناوری های لازم این شیوه، شروع به انجام مراحل آن می کنند.

در روش دیجیتال شرایط فک و استخوان دهان افراد به خوبی مشخص شده و در نتیجه پزشکان با ایجاد برش هایی بسیار کوچک میله ی تیتانیومی را در دهان افراد قرار می دهند.

ایمپلنت دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان دیجیتال یا معمولی می تواند برای هر فردی که سنین رشد را طی کرده مناسب باشد اما کسانی که بیماری های دیابت، سرطان و یا عفونت دارند به هیچ عنوان نباید دندان های خود را ایمپلنت کنند زیرا این نوع بیماری ها موجب از بین رفتن ایمپلنت های دندانی می شود.

 ایمپلنت دندان

با انجام ایمپلنت دندان هایی زیباتر و سالم تر خواهید داشت.

مزایای ایمپلنت دیجیتال چیست؟

• زمان: از آنجایی که ایمپلنت دیجیتال توسط دستگاه های بسیار دقیق انجام می شود و در این شیوه آزمایش های دقیقی از دندان های بیماران تهیه شده است سرعتی بسیار بالاتر از ایمپلنت معمولی دارد و بیماران از نظر زمانی شرایط بسیار بهتری خواهند داشت.

• نتیجه ی بهتر: در این روش نتیجه ی به دست آمده برای بیماران بسیار دقیق تر و موفقیت آمیزتر است، زیرا میزان خطای دستگاه های دیجیتال کمتر بوده و در نهایت دندان های کاشته شده در دهان افراد بسیار ظریف تر و با دوام تر هستند.

• طول عمر بیشتر ایمپلنت: ظرافت و دقت در ایمپلنتی که به صورت دیجیتال انجام شده بسیار بالا است و از انجایی که درصد موفقیت این نوع ایمپلنت نیز بیشتر از روش معمولی است در نهایت طول عمر دندان های کاشته شده می تواند بیش از 30 سال باشد.

• دندان های طبیعی تر: در روش دیجیتالی دندان های کاشته شده در دهان بیماران به دندان های اصلی بسیار شبیه اند و حتی قابل تشخیص هم نیستند.

• بدون درد: روش دیجیتال بدون هیچ دردی انجام می شود و از آنجایی که برش ها کوچکتر و خونریزیِ بیمار کمتر است؛ در این روش شرایط بسیار راحتی برای افراد فراهم می شود.

• ریسک کمتر: هیچ جراحی بدون ریسک نیست، اما در این روش به دلیل استفاده از کامپیوترهای بسیار قوی که ناحیه فک و استخوان را مشخص می کنند ریسک جراحی کاهش یافته و خطرات ناشی از انجام جراحی نیز بسیار کم می شود.

معایب ایمپلنت دیجیتال چیست؟

حقیقت این است که روش دیجیتال ایمپلنت بسیار عالی است و نتایج آن نیز موفقیت آمیزتر از روش معمولیِ ایمپلنت است، اما متاسفانه این روش بسیار پرهزینه بوده و هر کسی توانایی مالی پرداخت هزینه های آن را ندارد، این موضوع بزرگترین نکته ی منفی ایمپلنت دیجیتال است. البته بسیاری از افراد نیز مزیت های آن را قربانی هزینه نکرده و در نهایت روش دیجیتال را انتخاب می کنند.

هزینه های انجام ایمپلنت دیجیتالی چقدر است؟

هزینه ی ایمپلنت برای هر فردی متفاوت است و به مسائل مختلفی مثل جنس متریال، برند متریال اولیه، کشور سازنده، شدت آسیب هر دندان، زمان کاشت، دندان پزشک و .... بستگی دارد و نمی توان یک قیمت دقیق برای هر فردی با شرایط مختلف تعیین کرد، هزینه ی کلی ایمپلنت دیجیتالی تنها بعد از معاینه ی پزشک و آزمایش های انجام شده مشخص می شود.

سخن آخر

کلینیک دندانپزشکی مبین دارای کادری بسیار مجرب است که آماده ی خدمت رسانی به همه ی بیماران هستند شما می توانید با مراجعه به این کلینیک بهترین خدمات مربوط به ایمپلنت دندانی دیجیتال و یا سنتی را دریافت کنید.

تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ایمپلنت,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا