مراقبت های بعد از ترمیم دندان

آخرین بروزرسانی : 24 فروردین 1403

پوسیدگی دندان ها یکی از مشکلاتی است که افراد معمولا با آن مواجه می شوند. این پوسیدگی ها اغلب به علت استفاده نکردن از نخ دندان به صورت مرتب، به وجود می آید. ترمیم دندان یا پر کردن دندان  در کلینیک دندانپزشکی مبین  همه روزه توسط دندانپزشک مجرب و بهترین مواد انجام می‌شود. اگر شما دوست دارید که درمان دندان های پوسیده خود به بهترین نحو انجام شود، کلینیک دندان پزشکی ارائه دهنده بهترین خدمات ترمیم دندان در تهرانسر می باشد. جهت کمک به تصمیم آگاهانه شما عزیزان ویزیت و مشاوره رایگان می باشد. به منظور اینکه شما بعد از ترمیم دندان بهترین نتیجه را به دست آورید، در این مطلب از سایت کلینیک دندان پزشکی مبین به مراقبت های بعد از ترمیم دندان می پردازیم.

هنگامی که دندان شما با پوسیدگی مواجه می شود، متخصص دندانپزشک نواحی پوسیده و عفونت کرده را تخلیه می کند و آن را با مواد مخصوص پر میکند. برای پر کردن از مواد های مختلفی همچون آمالگام، کامپوزیت و… استفاده می شود. ترمیم دندان را می توان به عنوان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند محسوب کرد.

 

بعد از ترمیم دندان می بایست مراقبت های خاصی را از دندان خود به عمل آورید که در این مطلب به نکات مهم بعد از ترمیم دندان می پردازیم.

مراقبت هایی که بعد از ترمیم دندان باید انجام شود

  •  پس از ترمیم دندان، تا ۲ ساعت از خوردن مواد خوراکی که نیاز به جویدن دارند، خودداری کنید.
  •  تا ۲۴ ساعت در هنگام جویدن از سمت دیگر دهان خود ( که ترمیم نشده است) استفاده نمایید و تا ۴ روز از خوردن مواد خوراکی سخت، سفت همچون بیسکویت، چیپس، آجیل، تخمه ،ته دیگ، خیار و …و همچنین موادی همچون پاستیل، آدامس خودداری کنید.
  • اگر ترمیم دندان شما با کامپوزیت همرنگ دندان( سفید ) انجام شده است، برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان ها از خوردن مواد رنگدانه دار همچون : نوشابه، پفک، قهوه و … به مدت ۴ روز جلوگیری نمایید
  • پس از انجام بی حسی بر روی دندان های فک پایین ممکن است که درد و خشکی در ناحیه مفصل فک پیدا کنید که با گرم کردن ( کمپرس گرم) این مشکل بر طرف خواهد شد.
  • جهت جلوگیری از احساس درد بعد از اتمام کار ترمیم دندان خود با مشورت پزشک دندانپزشک خود از داروهای مسکن استفاده نمایید.
  • احساس درد بعد از خوردن مواد سرد و گرم بعد از ترمیم دندان امری طبیعی است و این حساسیت با توجه به میزان پوسیدگی و ترمیم دندان ، متفاوت است. این حساسیت تا ۲ ماه ادامه خواهد داشت و در صورتی که پس از گذشت این مدت هنوز احساس درد داشتید به پزشک مراجعه نمایید.
  • پس از ترمیم دندان ها هیچ منعی برای مسواک زدن وجود ندارد ولی توجه داشته باشید در صورت ترمیم دندان با آمالگام(مواد غیر همرنگ دندان) از نخ دندان به مدت یک شبانه روز (۲۴ ساعت) در اطراف دندان ترمیم شده استفاده ننمایید.
  • در صورتیکه احساس بلندی روی دندان ترمیم شده خود دارید، به پزشک دندانپزشک خود مراجعه کنید.
  • کسانیکه دندان های خود را با مواد سفید و همرنگ ترمیم می نمایند لازم است بهداشت دهان بهتر و کامل تری داشته باشند مرتب از نخ دندان استفاده کرده و مواد قندی و شیرین کمتری در طول شبانه روز مصرف نمایند

مراقبت های بعد از ترمیم دندان

تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1397 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,ترمیم دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا