مزایای ترمیم دندان چیست؟

آخرین بروزرسانی : 24 فروردین 1403

آیا می دانید چرا ما به ترمیم دندان نیاز داریم و مزایای ترمیم دندان چیست؟ ترمیم دندان ممکن است به پر کردن دندان با مواد مختلف و یا حتی روکش کردن آن اشاره کند. با توجه به اینکه مزایای قابل توجهی در ترمیم دندان وجود دارد، هنگامی که ما یکی از این راه ها را انتخاب می کنیم می توانیم بر بسیاری از مشکلات احتمالی از جمله پوسیدگی دندان غلبه کنیم و زیبایی و عملکرد مطلوب دندان ها را به آن ها بازگردانیم.

ترمیم دندان

مزایای کلی ترمیم دندان

یکی از مزایای ترمیم دندان اینست که می توان حفره های دندان را تعمیر کرد. اغلب از پر کردن برای رفع پوسیدگی دندان استفاده می شود. با این حال، اگر میزان فرسایش پیشرفته باشد، پر کردن ممکن است کافی نباشد و از سایر روش ها برای بازگشت دندان به عملکرد کامل و ظاهر سالم آن بهره مند شد. قبلا در مطلب روش های ترمیم دندان در این باره توضیحاتی نوشته شده است.

با ترمیم دندان می توان آسیب های وارد آمده به دندان را بازیابی کرد. اگر بیمار یک دندان تراشیده شده یا شکسته داشته باشد، می توان ساختار از دست رفته آن را به راحتی به حالت اول بازگرداند.

معمولا از مواد باکیفیت برای اطمینان از اینکه دندان ها طبیعی به نظر برسند جهت ترمیم دندان ها برای طولانی مدت استفاده می شود. در پر کردن از نوعی رزین استفاده خواهد شد که می تواند با دندان ترکیب شود. روکش های ساخته شده از پرسلین نیز از ماده ای طراحی شده که سبب می شود مینای دندان طبیعی به نظر برسد.

ترمیم دندان به جایگزینی دندان کمک می کند. اگر بیمار دندان خود را از دست داده باشد، می تواند از یک تاج دندان استفاده کند و توسط یک پل دندان مصنوعی یا ایمپلنت دندانی سبب بازسازی آن شود.

مزایای ترمیم دندان

مزایای ترمیم دندان با استفاده از ایمپلنت

مهم نیست اگر شما یک دندان یا یک ردیف کامل از آن ها را از دست داده باشید، ایمپلنت های دندانی می توانند به زیبایی و عملکرد لبخند شما کمک کنند. برای بهره مندی از مزایای این نوع درمان استخوان فک بیمار باید به اندازه کافی متراکم باشد تا از ایمپلنت پشتیبانی کند. اگر دندانپزشک متوجه شود که فک بیمار برای عمل جراحی ایمپلنت بسیار ضعیف است، ممکن است یک روش دیگر را جهت بهبود وضعیت دندان های او انتخاب کند.

ثبات بی نظیر و راحتی

از آنجایی که استفاده از ترمیم های سنتی دندان ممکن است برای فرد از این جهت که گاهی اوقات خارج از موقعیت اصلی قرار گیرند، آزار دهنده باشد، استفاده از ایمپلنت های دندانی پیشنهاد بهتری است. در واقع در صورت استفاده از ایمپلنت این تضمین وجود دارد که آن ها به صورت ثابت در جای خود قرار می گیرند و فرد را در طول روز بخصوص هنگام غذا خوردن اذیت نخواهند کرد.

ترمیم دندان

قرارگیری در جایگاه طبیعی دندان

ترمیم دندان با ایمپلنت این امکان را فراهم می کند که دندان ها دقیقا در برابر خط لثه و جایگاه اصلی دندان قرار گیرد و فرد احساس کند که دندان طبیعی خودش است. از طرفی این امر سبب فرسایش بافت لثه و اذیت شدن بیمار نمی شود. با مراقبت های مناسب، ایمپلنت های دندانی می توانند در تمام طول زندگی نیاز فرد را برطرف سازند.

جلوگیری از آتروفی

پس از دست دادن دندان، ناحیه اطراف فک دیگر تحرک مناسب را دریافت نخواهد کرد، و این باعث می شود تا در طول زمان دچار آتروفی شده و ضعیف شود. در نهایت، این اتفاق می تواند منجر به تغییر خطوط صورت، از دست رفتن سایر دندان های اطراف و مشکلات بهداشت دهانی شود. از آنجایی که ایمپلنت های دندانی به استخوان فک جوش می خورند، آن ها به تحریک ناگهانی ناحیه کمک می کنند و از ایجاد آتروفی جلوگیری خواهند کرد که هیچ گونه درمان ترمیم کننده  ای نمی تواند این مزیت را فراهم کند.

جلوگیری از آتروفی

سایر مزایای ترمیم دندان با روش ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی و ترمیم های ایمپلنت می توانند برخی از مزایای دیگر را نیز برای بیماران فراهم آورند. پس از درمان، شما متوجه می شوید که اعتماد به نفستان افزایش یافته است. علاوه بر این، ترمیم های پشتیبانی ایمپلنت می تواند موقعیت فکین شما را متعادل کند و باعث شود جویدن و صحبت کردن راحت تر باشند. با جایگزین کردن دندان های از دست رفته توسط ترمیم های ایمپلنت نیز می توان به جلوگیری از تغییر موقعیت دندان های اطراف هم کمک کرد.

تاریخ انتشار : 25 مهر 1397 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,ترمیم دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا