بررسی مزایای لمینت دندان

آخرین بروزرسانی : 22 اردیبهشت 1402

تمامی انسان ها دوستدار صورتی زیبا هستند و مایل هستند تا صورتی زیبا داشته باشند، یکی از ملاک های داشتن صورت زیبا، داشتن دندان هایی زیبا می باشد. دندان هایی هالیوودی و سفید می توانند لبخندی زیبا و جذاب را برای شما به ارمغان بیاورند. لمینت دندان یکی از روش هایی است که به واسطه آن می توانید از داشتن لبخندی زیبا، لذت ببرید.

لمینت دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

لمینت دندان یکی از شیوه های اصلاح خط لبخند شما می باشد، که می تواند باعث زیبایی دندان های شما شود.

همچنین بسیاری از افرادی که دندان خرگوشی دارند و یا دندان هایی کج دارند می توانند از این روش برای قرینه سازی و اصلاح فرم دندان هایشان استفاده کنند.

مهارت و توانایی پزشک در انجام لمینت دندان بسیار تاثیر دارد. این که پزشک متخصص شما بتواند با کم ترین تراش و یا حتی بدون هیچ تراشی، لمینت دندان های شما را انجام دهد یک ویژگی مثبت به شمار می آید.

در واقع لمینت دندان روکشی نازک از جنس سرامیک است که با استفاده از چسب مخصوص دندان پزشکی بر روی دندان های شما قرار می گیرد و باعث ظریف تر شدن لبخند شما می شود.

مزایای لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

مراحل انجام لمینت دندان

برای انجام لمینت دندان شما نیاز به چند جلسه مراجعه نزد دندان پزشک تان را دارید و این عمل در چند مرحله طی می شود که در ذیل به توضیح آن می پردازیم:

1. مشورت با پزشک: در ابتدا شما می بایست با دندان پرشک تان مشورت کنید و اگر شرایط انجام لمینت را داشته باشید، می توانید بقیه مراحل را طی کنید. همچنین اگر شما بین لمینت و کامپوزیت دندان شک دارید که کدام یک را انجام دهید، دندان پزشک تان می تواند شما را راهنمایی کند که کدام یک برای شما مناسب تر است. مرکز دندان پزشکی ما مجهز به دستگاهی است که به شما نشان خواهد داد که پس از انجام لمینت دندان، دندان هایتان به شکلی خواهد درآمد.

2. آماده سازی دندان: در این مرحله دندان های شما می بایست توسط دندان پزشک تان آماده انجام لمینت دندان گردد، چنان چه شما دارای دندان پوسیده می باشید در این مرحله می بایست این دندان های پوسیده ترمیم شوند و دندان های دیگر شما که لمینت بر روی آن ها می خواهد انجام شود،در صورت لزوم تراش خواهند خورد.

3. قالب گیری دندان ها: در این مرحله پس از انجام تراش دندان ها، دندان پزشک تان از دندان های قالب گیری می کند و قالب را برای آماده سازی روکش های سرامیکی به آزمایشگاه ارسال می کند. و یک روکش موقت را بر روی دندان های شما قرار خواهد داد.

4. در مرحله آخر: نوبت به چسباندن روکش های سرامیکی به دندان های شما می رسد، این مرحله توسط یک رزین حساس به نور انجام می شود و این رزین باعث می شود تا دندان های شما و روکش ها به یکدیگر متصل شوند.

برخی کارایی های یکسان لمینت دندان و کامپوزیت

1. ترمیم شکستگی دندان ها

2. ترمیم کجی دندان ها

3. ترمیم بد فرمی دندان ها

4. از بین بردن لکه هایی که به طرق دیگر پاک نمی شدند

5. ترمیم فاصله زیاد بین دندان ها

6. ترمیم کوتاهی قد دندان ها

لمینت دندان

لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

1. یکی از مزایای لمینت دندان ، نسبت به روش های دیگر ماندگاری و طول عمر آن می باشد، این مسئله درست است که کامپوزیت دندان نیز مزایای زیادی دارد، ولیکن ماندگاری و طول عمر آن به طول عمر لمینت دندان نمی رسد.

2. مزیت دیگر این روش کم تهاجمی بودن لمینت دندان می باشد، به این دلیل که تراش دندان ها در لمینت بسیار کم صورت می گیرد در دسته روش های کم تهاجمی قرار می گیرد.

3. اصلاح خط لبخند شما: لمینت دندان باعث زیبایی دندان های شما می گردد و باعث می شود تا خط لبخند شما اصلاح شود.

4. رنگ پذیری پایین: لمینت دندان نسبت به روش های مشابه، رنگ پذیری بسیار پایین تری دارد و تغییر رنگ در آن به ندرت انجام می شود.

5. داشتن ظاهر طبیعی: اگر شما در انتخاب رنگ لمینت های دندان هایتان دقت داشته باشید، لمینت دندان می تواند بسیار به دندان های طبیعی شما شباهت داشته باشد.

لمینت دندان برای چه افرادی انجام نمی شود؟

1. افرادی که پوسیدگی دندان دارند و یا دچار عفونت لثه می باشند، این موارد می بایست قبل از انجام لمینت کاملا درمان شود.

2. اگر دندان های شما ساختار طبیعی شان را از دست داده باشند و بسیار ضعیف شده باشند.

3. دندان هایی جابجایی های شدیدی دارند و به شدت نا مرتب هستند.

4. درست است که برخی انواع لمینت در برابر دندان قروچه مقاوم هستند اما بهتر است افرادی که عادت به انجام دندان قروچه دارند، قبل از انجام لمینت دندان این عادت را ترک کنند.

همچنین شما می توانید برای مطالعه بیشتر در خصوص ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان، دندان پزشکی کودکان و ... از دیگر مقالات ما دیدن کنید.

تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1402 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا