مطالبی در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان

آخرین بروزرسانی : 27 اردیبهشت 1400

مراقبت های بعد از لمینت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است، بسیاری از افراد به مراقبت های بعد از لمینت دندان توجهی نمی کنند و این در حالی است که این مراقبت ها اگر جدی گرفته نشوند آنگاه مشکلاتی به وجود خواهد آمد. بعد از انجام لمینت شما نسبت به نوشیدنی های گرم و یا حتی سرد کمی حساسیت نشان خواهید داد و این موضوع کاملا طبیعی است و ماندگار هم نیست زیرا بعد از یک بازه زمانی کوتاه این مشکل خود به خود برطرف خواهد شد.

همواره به همه توصیه می شود که به دندان های خود اهمیت دهند و مسواک زدن را به طور مرتب انجام دهند، بعضی از افراد بعد از انجام لمینت دندان تصور می کنند که دیگر برای همیشه دندان مرواریدی و به رنگ برف خواهند داشت ولی این تصور کاملا اشتباه است و شما بعد از انجام لمینت نیز باید مسواک زدن را به طور مرتب انجام دهید یا حداقل دو روز در هفته مسواک بزنید در غیر این صورت زیبایی دندان های شما از بین خواهد رفت. زیبایی دندان در زندگی اهمیت فراوان دارد، افرادی که دندان زیبایی دارند مدام لبخند می زنند و احساسات شادی خود را به خوبی بروز می دهند و این درحالی است که برخی افراد به دلیل ظاهر نامناسب دندان های خود از خندیدن و نشان دادن دندان های خود پرهیز می کنند و این موضوع از نظر روانشناسی نیز همواره مورد بحث قرار گرفته است.

مطالبی در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان

مطالبی در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان

چند نکته در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان

در مورد مراقبت های بعد از لمینت دندان توجه برخی از نکات در ظاهر سطحی اهمیت بالایی دارد، شما بعد از انجام لمینت دندان های زیبایی خواهید داشت پس بهتر است تا قدر آن را بدانید و از این دندان های سفید محافظت کنید. لمینت دندان به شما فرصت داشتن دندان های سفید و زیبا را می دهد و شما بعد از لمینت دندان باید مرتب دندان های خود را با نخ دندان تمیز کنید، برخی از مواد خوراکی دارای رنگ های مصنوعی بسیار زیادی هستند که ای موضوع ممکن است بر سرامیک دندان اثرات منفی بگذارد و اگر مدام از این مواد رنگی استفاده شود، ممکن است رنگ سفید دندان رو کدر کند و از جذابیت آن بکاهد.

برخی از نکات هستند که حتی افراد با هر جنس دندانی باید آن را رعایت کنند مثل پرهیز از شکستن آجیل با دندان این کار ممکن است آسیب بسیار جدی و سنگینی به دندان بزند و شما را آزار دهد، پس به همین خاطر از انجام این کار پرهیز کنید، علاوه بر آجیل بسیار از میوه ها و خوراکی ها بسیار سفیدی وجود دارند که بهتر است آن ها را با دندان گاز نزنید، می توانید با چاقو ریز کنید و سپس میل نمایید. یک نکته بسیار مهم در ارتباط با لمینت دندان وجود دارد و آن هم عدم امکان ترمیم آن است، توجه کنید روشهای مختلفی برای سفید کردن و زیباتر کردن دندان وجود دارد ولی لمینت دندان نسبت به سایر روش ها مزیت بیشتری دارد به همین خاطر باید مراقبت های بعد از لمینت دندان را جدی گرفت تا بتوانید ماندگاری آن را بیشتر کنید و از داشتن دندان های زیبا لذت ببرید.

نکات مراقبت های بعد از لمینت دندان

نکات مراقبت های بعد از لمینت دندان

لمینت دندان

درست است که شما با انجام لمینت دندان، صاحب الماس های زیبا در دهان خود می شوید ولی با این وجود مراقبت های بعد از لمینت دندان را پشت گوش نندازید. مصرف هر گونه مواد مخدر به سلامت دندان و جسم آسیب می زند پس توصیه می شود تا از دخانیات پرهیز کنید.

یک نکته جالب در مورد لمینت دندان این است که شما بعد از انجام آن دیگر نیازی به جرم گیری ندارید ولی با این وجود در صورت تمایل با مشورت با دندان پزشک خود می توانید این کار را نیز انجام دهید. برخی از افراد عادت دارند تا از دهان شویه های مخصوصی استفاده کنند، استفاده از دهانشویه ایرادی ندارد ولی بهتر است تا این موضوع را نیز با پزشک خود در میان بگذارید. در مواردی بعد از انجام لمینت فرد از سایز دندان های خود راضی نیست و یا حس می کند که دندان های او تیز هستند، در چنین شرایط باید بدانید که کاملا طبیعی است و شما بعد از مدتی مصرف غذا و مسواک زدن این نواقص را برطرف خواهید کرد.

لمینت دندان

لمینت دندان

تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا