بهترین لمینت دندان کدام نوع است؟

آخرین بروزرسانی : 7 مهر 1400

همه ی افرادی که به نوعی متقاضی لمینت کردن هستند، طبیعتا تمایل دارند که بهترین لمینت دندان در این زمینه برایشان استفاده شود. شاید شما نتوانید به طور مستقیم در انتخاب بهترین لمینت دندان در این طرح درمان دخالت داشته باشید اما تحقیقات و بررسی های شما و پرسش های شما از متخصص مربوطه می تواند شما را در جریان نوع لمینت استفاده شده، قرار دهد. در ادامه به شما کمک می کنیم تا با برخورداری از یک سری اطلاعات اولیه درباره ی انواع لمینت دندان، بتوانید بهترین نوع آن را تشخیص دهید.

همه می دانیم که لمینت ها، روکش هایی هستند که به جهت زیباتر کردن لبخند و همچنین حفاظت دندان ها در برابر پوسیدگی دندان و غیره، استفاده می شوند. این روکش ها از یک سری مواد ساخته شده اند که این مواد نیز کیفیت های خاص خودشان را دارا هستند. طرح درمان لمینت در سال های اخیر، مورد توجه سلبریتی ها و افراد معروف و همچنین افراد عادی قرار گرفته است. اما بسیار از مردم نمی دانند که این روکش ها در انواع مختلف ساخته و تولید می شوند. بله! روکش های لمینت در انواع مختلف و با کیفیت های مختلف در بازار موجود هستند. اما انتخاب بهترین لمینت دندان برای دندان های شما، تنها از دست پزشک متخصص شما بر می آید. از این رو، انتخاب یک کلینیک با تجهیزات پیشرفته و یک متخصص کاربلد و حرفه ای، می تواند در موفقیت آمیز بودن طرح درمان ترمیم دندان با لمینت، تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما قبل از اینکه بخواهیم درباره ی بهترین لمینت دندان صحبت کنیم، بهتر است که با انواع لمینت آشنا شویم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا درباره ی این روکش های جذاب پرطرفدار بیشتر بدانیم :

بهترین لمینت دندان

بهترین لمینت دندان

آشنایی با انواع لمینت های دندان بر اساس مواد اولیه

ببینید، روکش های لمینت عمدتا در لابراتوارهای دندان سازی و خارج از مطب ساخته می شوند. متخصص دندان ساز با توجه به قالب گیری که متخصص دندان پزشک از روی دندان های بیمار برایش فرستاده، روکش های دندان را دقیق و مشابه با قالب ارسالی، طراحی و تراش می دهد تا به شمایل درست و دقیقی از لمینت دندان های بیمار دست پیدا کند. البته که این قالب گیری ها برای لمینت دندان، بعد از سپری کردن آزمایشات مختلف و از بین بردن پوسیدگی ها و خرابی های دندان، حاصل می شود. معمولا مواد اولیه ی ساخت لمینت دندان می تواند متفاوت باشد :

• سرامیک های توده‌ای : در این نوع از لمینت ها، یک سری روکش بر روی مواد سرامیکی قرار داده می شود و سپس روکش مورد نظر را مطابق با شکل دندان های بیمار، تراش می دهند. لمینت های سرامیکی بسیار جذاب هستند و زیبایی خاص خودشان را دارند. اما با این حال مقاومت آن ها به نسبت یک سری از مواد دیگر که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، بسیار کمتر است.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

• سرامیک فشرده : این سری از انواع لمینت ها معمولا ضخیم تر هستند و همین ضخامت باعث می شود که دوام بالاتری هم داشته باشند.

• دی سیلیکات لیتیوم : یکی از جدید ترین تکنیک های ساخت لمینت ها همین نوع است. این سری از لمینت ها توسط رایانه (CAM و CAD) طراحی و ساخته می شوند. بسیار محکم و مقاوم هستند تا حدی که برای افرادی که دندان قروچه ی زیادی می کنند، استفاده می شوند تا مقاومت آن ها مانع از آسیب رسیدن به دندان های اصلی شود.

• زیرکونیا : این ماده اصلا شفاف نیست اما به شدت مقاوم است. استحکام و مقاومت این ماده باعث شده تا در رنج یکی از بهترین لمینت های دندان قرار گیرد. استفاده از این نوع لمینت به استحکام دندان هایی که بسیار ضعیف هستند خیلی کمک می کند.

بهترین لمینت دندان بر اساس مواد اولیه

بهترین لمینت دندان بر اساس مواد اولیه

بهترین لمینت دندان کدام نوع است؟

طبیعی است که بهترین لمینت دندان را با توجه به شرایط دندان ها و ضعیف و یا قوی بودن و عادت های مختلف شما، تعیین می کنند. این انتخاب نیز باید کاملا مطابق با نظر مستقیم دندان پزشک انجام شود. با این اوصاف متوجه شدیم که یک سری از روکش های لمینتی که از مواد اولیه مستحکم تری ساخته شده اند، عملکرد بهترین نسبت به سایر انواع دارند. البته که مقاوم بودن لمینت استفاده شده، چیزی از وظیفه ی شما در برابر مواظبت از لمینت های دندانی کم نمی کند و شما همیشه باید بهداشت دهانی را به خوبی رعایت نمایید.

مورد بعدی که می تواند یکی از فاکتورهای تعیین بهترین لمینت دندان باشد، شرکت سازنده ی لمینت است. شرکت هایی مانند daVinci، IPS Empress، و IPS e.max از معروف ترین شرکت های ساخت انواع لمینت هستند. شما می توانید با توجه به اینکه بهترین کارخانه های ساخت انواع لمینت را می شناسید از متخصص خود درباره ی این موضوع که قصد دارد از کدام برند برای طرح درمان شما استفاده کند، سوال بپرسید. در نهایت باید بدانید که هر چقدر کیفیت مواد اولیه ی استفاده برای اجرای لمینت دندان، بالاتر باشد، طبیعتا هزینه ی پرداختی نیز بیشتر خواهد بود.

ویژگی های بهترین لمینت دندان

ویژگی های بهترین لمینت دندان

تاریخ انتشار : 7 مهر 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا