بررسی عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

آخرین بروزرسانی : 20 شهریور 1400

هزینه ایمپلنت دندان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که به همراه این طرح درمان دندان پزشکی مطرح می شود. همان طور که خودتان نیز می دانید، ایمپلنت دندان یک روش دندانپزشکی است که از آن برای پر کردن جای خالی دندان هایی که کشیده شده اند و یا به هر نحوی از دست رفته اند، استفاده می شود. ایمپلنت می تواند تنها برای یک دندان و یا برای دندان های بیشتری انجام شود که طبیعتا با توجه به این نکته، هزینه ایمپلنت دندان نیز مطابق با تعداد دندان ها متغیر خواهد بود. تقریبا می توانیم اظهار کنیم که ایمپلنت دندان یک درمان نسبتا گران است که دغدغه ی هزینه برای این روش درمانی، امری بسیار عادیست.

طی پروسه ی اجرای ایمپلنت معمولا سعی می کنند که از یک سری متریال خاص به عنوان جایگزین ریشه ی دندان و از مواد دیگری برای شبیه سازی تاج دندان استفاده نمایند. البته که جدای دغدغه ی هزینه ایمپلنت دندان، وجود استخوان کافی و متراکم برای نصب ایمپلنت نیز ضروری است. چرا که اگر تراکم کافی استخوان وجود نداشته باشد، عملا صحبت درباره ی هزینه های مربوط به کاشت دندان یا همان ایمپلنت، بی مورد خواهد بود. حالا در ادامه درباره ی عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان بیشتر برایتان صحبت خواهیم کرد. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید :

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان به چه مواردی بستگی دارد؟

اینکه شما برای انجام طرح درمان ایمپلنت برای دندان هایتان چه هزینه ای را پرداخت میکنید، تماما به یک سری مشخصات و فاکتورهای مهمی بستگی دارد که شرایط جسمی بیمار، شرایط فک بیمار، شرایط دندان پزشکی و بودجه ی بیمار می تواند تعیین کننده ی این فاکتورها باشد. البته قبل از اینکه بخواهیم مستقیما به عوامل موثر در هزینه ی خود ایمپلنت بپردازیم، بهتر است که ابتدا در نظر داشته باشیم که انجام ایمپلنت برای دندان ها، به یک سری بررسی ها و آزمایشات ابتدایی نیاز دارد که این عکس و آزمایش ها، هزینه های مربوط به خود را خواهند داشت. یادتان باشد که ایمپلنت دندان باید توسط یک متخصص دندانپزشکی انجام شود. معمولا در کنار موضوع ایمپلنت دندان، موضوعی مانند لیفت سینوس نیز مطرح می شود که این طرح درمان، هزینه ای کاملا جدا از مخارج ایمپلنت دندان دارد.

حتما خاطرتان هست که در ابتدای پاراگراف قبلی، بیان کردیم که موارد مختلفی هستند که می توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی قیمت نهایی ایمپلنت دندان تاثیر بگذارند. حالا از جمله ی این موارد می توانیم به نوع و جنس ایمپلنت، هزینه و دستمزد پزشک و لابراتوار، هزینه های مربوط به جراحی های قبل از کاشت ایمپلنت در صورت نیاز، زمان کاشت ایمپلنت، کشور سازنده ی ایمپلنت و غیره، اشاره نماییم. البته در کنار این موارد، این موضوع را نیز در نظر بگیرید که شما می خواهید کار ایمپلنت را برای یک دندان تان انجام دهید یا چند دندان یا تمام دندان ها؛ چرا که هزینه ی هر کدام از این موارد با یکدیگر متفاوت می باشد.

 هزینه ایمپلنت دندان

 هزینه ایمپلنت دندان

راهکارهایی برای کم کردن هزینه های مربوط به کاشت ایمپلنت برای دندان

به بیانی خیلی ساده باید خدمات تان عرض کنیم که راه های کاهش هزینه ایمپلنت دندان، تحت هیچ شرایطی به ایمپلنت ارزانتر و یا کلینیک ارزان تر مربوط نیست. چرا که انتخاب هر کدام از این موارد نهایتا باعث می شود که تمامی هزینه های شما هدر رود و نتیجه ی مطلوب حاصل نشود. اما شما می توانید با انجام یک سری مراقبت ها و کارهای اولیه بعد از خارج کردن دندان، کمک کنید که هزینه های کمتری را برای انجام ایمپلنت دندان هایتان پرداخت نمایید.

یکی از مشکل ساز ترین مواردی که طی ایمپلنت دندان ها، معمولا هزینه ی بیشتری بر روی دست بیمار می گذارد، موضوع تحلیل رفتن استخوان فک است. گفتیم که اجرای ایمپلنت دندان به وجود تراکم کافی از استخوان فک نیاز دارد. این در صورتی است که هرچقدر از زمان کشیده شدن دندان هایتان بگذرد، لثه ی شما بیشتر تحلیل رفته و دیگر شرایط کافی برای کاشت ایمپلنت فراهم نخواهد بود. چرا که با تحلیل رفتن لثه، استخوان ناحیه ای که دندانش از دست رفته هم تحلیل می رود و تحت این شرایط برای کاشت ایمپلنت، به یک سری جراحی ها و بازسازی دندان ها نیاز خواهید داشت.

این جراحی ها به مراتب هزینه های زیادی را به هزینه ی نهایی ایمپلنت اضافه خواهند کرد. پس سعی کنید که بعد از کشیدن دندان هایتان، خیلی سریع برای انجام ایمپلنت اقدام کنید تا مجبور نشوید که در آینده هزینه ی بیشتری را بابت جراحی فک پرداخت نمایید. در این مواقع ایمپلنت های فوری می توانند گزینه ی بسیار مناسبی برای پر کردن جای خالی دندان ها باشند. البته که ایمپلنت فوری برای تمامی شرایط نمی تواند کاربردی باشد و این کار باید تماما زیر نظر متخصص و بر طبق بررسی های و تجویز او انجام شود. یادتان باشد که یک هزینه ی هوشمندانه و به جا، همیشه نتیجه ی رضایت بخشی نیز به همراه خواهد داشت.

کم کردن هزینه ایمپلنت دندان

کم کردن هزینه ایمپلنت دندان

تاریخ انتشار : 20 شهریور 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ایمپلنت,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا