انواع ارتودنسی در دندانپزشکی کودکان و بهترین آن برای فرزند شما

آخرین بروزرسانی : 1 آبان 1400

ارتودنسی کودکان شاخه خاصی از دندانپزشکی کودکان است که به طور خاص با بریس و Invisalign برای کودکان سروکار دارد. ارتودنسی کودکان به مشکلات مربوط به هم ترازی دندان کودکان در 7 تا 10 سالگی اشاره دارد.

شایع ترین مشکلات دهان و دندان مربوط به ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان، بریس، اینویزالاین و سایر خطوط برای دندان های کودکان و در مرحله انتقال بین دندان های شیری و دندان های دائمی است. متخصصان ارتودنسی کودکان و دندانپزشکی مخصوص رفتارهای کودکان آموزش دیده اند. آن ها فقط ارتودنسی معمولی نیستند، بلکه از نظر اخلاقی آموزش دیده اند که تغییرات خلقی کودک را برطرف کرده و آن ها را در طول عمل تشویق کنند.

انواع مختلفی از ارتودنسی کودکان در دسترس است. والدین باید تفاوت بین ارتودنسی های مختلف کودکان و تخصص های خاص آن ها را بدانند تا بتوانند ایده آل ترین ارتودنسی کودکان را برای فرزند خود انتخاب کنند. در این مقاله انواع مختلف ارتودنسی کودکان تعریف و توضیح داده شده است. این مطلب به شما کمک می کند تا بهترین گزینه موجود را در بین تمام گزینه های دندانپزشکی ارتودنسی کودکان انتخاب کنید.

بریس سرامیکی در دندانپزشکی کودکان

بریس سرامیکی در دندانپزشکی کودکان

بریس های سرامیکی به دلیل انعطاف پذیری بیشتر نسبت به بریس های فلزی برای کودکان مناسب هستند

یکی از بهترین گزینه های توصیه شده در مورد دندانپزشکی کودکان ارتودنسی، بریس های سرامیکی است. بریس های سرامیکی درست مانند بریس های فلزی هستند؛ اما به جای فلز از پرسلن ساخته شده اند. به همین دلیل آنها نرم تر و نسبتاً برای کودکان قابل اعتماد هستند.

علاوه بر این، آن ها اعتماد به نفس کودک را تحت تأثیر قرار نمی دهند؛ زیرا تقریباً نامرئی هستند و سایه های مختلفی برای این بریس های سرامیکی موجود است. والدین می توانند بهترین سایه را با دندان های کودک خود ترکیب کنند. این امر به کودک کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را در هنگام لبخند زدن در جمع افزایش دهد و به همین دلیل بریس های سرامیکی به طور معمول بر بریس های فلزی ترجیح داده می شوند.

با این حال، هزینه براکت های سرامیکی بیشتر از براکت های فلزی است و برخی از افراد سراغ بریس های سرامیکی نمی روند؛ اما در عوض ترجیح می دهند از بریس های فلزی استفاده کنند.

بریس های زبانی

بریس های زبانی

بریس های زبانی به دلیل قرار گرفتن در پشت دندان ها و افزایش اعتماد به نفس کودکان یکی از بهترین راه حل ها برای فرزند شما است.

ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان طی چند دهه گذشته انقلابی ایجاد کرده است. بریس های زبانی یکی از بهترین راه حل های بریس برای کودکان است. بریس های زبانی در پشت دندان ها قرار گرفته و در پشت دندان ها پنهان شده اند. بریس های مخفی اعتماد به نفس کودک را مختل نمی کند. به همین دلیل، متخصصان ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان، بریس های زبانی را برای کودکان پیشنهاد می کنند.

با این حال، برخی از شرایط خاص دندان وجود دارد که در آن ها باید از بریس های زبانی اجتناب شود. اگرچه آن ها شبیه به بریس های معمولی عمل می کنند؛ اما ممکن است در برخی موارد نادر لثه های داخلی را آلوده کند. بنابراین، شما باید با متخصص ارتودنسی مورد اعتماد خود در مورد وضعیت دندان های کودک خود مشورت کنید.

Invisalign برای کودکان

Invisalign برای کودکان

Invisalign برای سنین خاصی از کودکان توصیه می شود و از مزایای مختلفی برخوردار است.

Invisalign ، همانطور که از نامش پیداست، تراز کننده نامرئی است. Invisalign سینی تراز نامرئی است که برای تراز کردن دندان ها طراحی شده است. به طور معمول بزرگسالان از اینویزالاین استفاده می کنند؛ زیرا از پوشیدن بریس در مکان های عمومی خودداری می‌کنند. سینی های Invisalign را می توانید به راحتی هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن بپوشید و بردارید. بنابراین، آن ها بسیار قابل اطمینان تر از بریس هستند.

با توجه به موارد فوق، در مورد Invisalign و اینکه آیا آنها برای کودکان خوب هستند یا خیر، سردرگمی وجود دارد. هیچ استدلالی وجود ندارد که Invisalign برای هر گروه سنی قابل اعتماد باشد. به طور معمول، برای بچه های شوخ طبع توصیه نمی شود؛ زیرا آن ها وسوسه می شوند آن را از بین ببرند. با این حال، هنوز برخی از مزایای Invisalign برای کودکان وجود دارد.

مزایای Invisalign برای کودکان

• بریس های معمولی به شدت با سیم فلزی متصل شده و هنگام غذا خوردن و تمیز کردن دندان ها باعث ایجاد اختلال می شوند. Invisalign را می توان قبل از غذا خوردن و مسواک زدن از بین برد. بنابراین، آن ها برای تمیز کردن دهان خوب هستند.

• Invisalign به آسانی دیده نمی شود و هیچ کمرویی را برای کودکان در مکان های عمومی ایجاد نمی کند.

• بریس های فلزی یک درمان دردناک هستند؛ زیرا بریس ها محکم با سیم فلزی بسته شده اند. کودکان معمولا با بستن بریس های فلزی آسیب می بینند؛ اما از طرف دیگر، Invisalign یک گزینه راحت است.

سخن آخر

در دندانپزشکی کودکان برای ارتودنسی دندان از بریس های مختلف استفاده می شود که هر یک از مزایا و معایبی برخوردار است. توصیه می شود برای انتخاب درست بریس کودک خود با متخصص دندانپزشکی اطفال مورد اعتماد مشورت کنید.

تاریخ انتشار : 1 آبان 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ارتودنسی,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا