بررسی سوالات متداول کامپوزیت دندان

آخرین بروزرسانی : 11 بهمن 1399

سوالات متداول کامپوزیت دندان چگونه به انتخاب درست کمک می کند؟

کامپوزیت دندان یکی از روش های سفید کردن دندان می باشد که در هر دو حوزه زیبایی و درمانی دندانپزشکی دسته بندی می شود. کامپوزیت ها می توانند به از بین بردن زردی و تیرگی های روی دندان ها کمک کرده و بدفرمی ها، شکستگی ها، پوسیدگی ها و ترک خوردگی دندان ها را ترمیم کنند. به این ترتیب با استفاده از این روش می توانید لبخندی زیبا را تجربه کنید. گاهی برای افرادی که تمایل به انجام کامپوزیت دارند سوالاتی پیش می آید که این سوالات به عنوان سوالات متداول کامپوزیت دندان شناخته می شوند. در واقع این گونه سوالات می توانند به عنوان معیار های تشخیص درست در نظر گرفته شوند و این امکان را به وجود می آورند تا با شناخت مزایا و معایب این روش نسبت به روش های دیگر با دید بهتری اقدام به انتخاب مناسب ترین روش کنید. در ادامه به برخی از سوالات متداول کامپوزیت دندان اشاره خواهیم کرد.

آیا کامپوزیت ها دائمی هستند؟

یکی از سوالات متداول کامپوزیت دندان این است که آیا این روش به عنوان یک روش درمانی دائمی شناخته می شود و یا این که بعد از مدتی اثرات آن از بین رفته و مجبور به ترمیم آن خواهیم بود؟ در پاسخ باید گفت این روش به عنوان یک روش دائمی نخواهد بود اما با استفاده از عوامل متعددی می توان طول عمر آن را افزایش داد. از جمله این عوامل می توان به مهارت دندانپزشک، میزان مراقبت بیمار، رعایت بهداشت دهان و دندان، رژیم غذایی مناسب و ... اشاره کرد. با رعایت تمام نکات گفته شده می توان انتظار داشت که این روش به مدت 10 سال برای شما ماندگاری داشته باشد.

نحوه عملکرد کامپوزیت دندان چگونه است؟

نحوه عملکرد کامپوزیت دندان چگونه است؟

آیا کامپوزیت دندان عوارض دارد؟

در رابطه با این که کامپوزیت ها دارای عوارض هستند یا خیر باید گفت که هر روش درمانی که در حوزه دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد بدون عوارض و معایب نخواهد بود و گاهی همین عوارض دندانپزشک را مجبور به استفاده از روش های دیگر می کند. در رابطه با کامپوزیت ها هم باید گفت یکی از عمده ایراد های این روش تراش مینای دندان می باشد. با توجه به این که برای قرار دادن کامپوزیت ها بر روی دندان ها نیاز به تراش دندان ها می باشد می توان انتظار داشت که دندان ها بعد از مدتی مقاومت خود را از دست داده و حتی دچار پوسیدگی دندان شوند. بنابراین نکته ای که می تواند این نوع عوارض را به حداقل برساند انتخاب پزشکی با مهارت بالا می باشد.

برای اصلاح نامنظم بودن دندان ها کامپوزیت مناسب است یا ارتودنسی دندان؟

یکی دیگر از سوالات متداول کامپوزیت دندان این است که آیا برای رفع نامنظم بودن دندان ها استفاده از کامپوزیت روش مناسبی است و یا این که باید از روش هایی مانند ارتودنسی دندان استفاده کرد؟ پاسخ به این سوال نیازمند بررسی عوامل متعددی است و به آسانی نمی توان پاسخی جامع را برای آن یافت. در واقع برای این که روش درمانی در این مورد تعیین شود باید وضعیت دندان ها توسط پزشک بررسی گردد و در مرحله اول تشخیص داده شود که، میزان نامنظم بودن دندان ها تا حد می باشد. اگر میزان نامنظم بودن جزئی باشد می توان با استفاده از کامپوزیت آن را رفع کرد اما اگر میزان نامنظم بودن بالا باشد تنها روش رفع آن استفاده از ارتودنسی دندان می باشد.

هزینه های مربوط به کامپوزیت چقدر است؟

در رابطه با سوالات متداول کامپوزیت دندان یکی از مهم ترین سوالات میزان هزینه ها می باشد. معمولا افراد قبل از استفاده از روش های درمانی و یا زیبایی در حوزه دندانپزشکی به دنبال برآورد هزینه ها می باشند تا به این ترتیب بتوانند متناسب با بودجه خود روش مناسب را انتخاب نمایند. در رابطه با هزینه کامپوزیت دندان اولین نکته این است که به چه تعداد کامپوزیت برای دندان ها نیاز دارید. طبیعی است که هر چه تعداد کامپوزیت های مورد استفاده بیشتر باشد هزینه های مربوط به آن هم بالاتر خواهد بود. همچنین عوامل دیگری مانند نوع کامپوزیت، برند کامپوزیت، آماده سازی های قبل از انجام کامپوزیت و ... می توانند باعث تغییر در هزینه های کامپوزیت ها شوند.

پاسخگویی به سوالات متداول کامپوزیت دندان

پاسخگویی به سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا ونیر کامپوزیت همان کارایی کامپوزیت را دارد؟

از جمله سوالات متداول کامپوزیت دندان می توان به سوال در رابطه با کارایی انواع کامپوزیت ها اشاره کرد. امروزه انواع مختلفی از کامپوزیت را در بازار می توان یافت که گاهی همین موضوع باعث سردرگمی بیماران در انتخاب گزینه مناسب می شود. به طور کلی برای یافتن روشی مناسب بهتر است با پزشک متخصص مشورت کرده و طبق نظر او عمل نمایید. اما به هر حال سوالی که در مورد انواع کامپوزیت ها پیش می آید این است که آیا ونیر کامپوزیت ها همان کارایی کامپوزیت معمولی را دارند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ونیر کامپوزیت ها نوعی کامپوزیت دندانی هستند که برای پر کردن فواصل دندان ها و یا درمان شکستگی های دندان های جلویی مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل استفاده از ونیر کامپوزیت ها در دندان های جلویی را می توان این گونه توضیح داد که این نوع کامپوزیت ها رنگ طبیعی تری دارند و استفاده از آن جلب توجه نخواهد کرد. با توجه به مطالب گفته شده در پاسخ به سوال مطرح شده می توان این گونه توضیح داد که، ونیر کامپوزیت ها نه تنها کار کامپوزیت های معمولی را انجام می دهند بلکه این نوع کامپوزیت ها نسبت به موارد معمولی مزیت هایی هم دارند. بنابراین نباید نگرانی در رابطه با کارایی این نوع کامپوزیت ها داشه باشید.

مقایسه کامپوزیت دندان با سایر روش های درمانی

مقایسه کامپوزیت دندان با سایر روش های درمانی

برای مراجعه به متخصص ایمپلنت و لمینت دندان به کلینیک دندانپزشکی مبین و به بهترین دندانپزشکی در غرب تهران مراجعه کنید.

تاریخ انتشار : 11 بهمن 1399 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا