همه چیز درباره ی مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

آخرین بروزرسانی : 25 اسفند 1399

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان، یکی از مهم ترین مراحلی است که در دریافت یک نتیجه ی مورد تایید بعد از بیلیچینگ، بسیار تاثیر می گذارد. معمولا بلیچینگ دندان یکی از راه هایی است که برای سفید کردن روکش دندان ها از آن استفاده می کنند و این کار هم می تواند در مطب دندانپزشکی و هم در منزل انجام شود. اما در هر دو صورت نظارت و در جریان بودن یک پزشک متخصص شرط است. معمولا در ژل های بلیچینگ از پراکسید استفاده می شود و هر چقدر مقدار پراکسید داخل ژل بیشتر باشد، مقدار مدت زمان استفاده از آن نیز کمتر است. در ادامه برایتان از مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان خواهم گفت که در نتیجه ی بلیچینگ تاثیر خیلی خیلی زیادی دارد. با من همراه باشید:

دوره ی مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

دوره ی مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان تنها به بیست و چهار ساعت و یا یک هفته بعد از بلیچینگ محدود نمی شود

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان شامل چه مواردی می شود؟

دوره ی مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان تنها به بیست و چهار ساعت و یا یک هفته بعد از بلیچینگ محدود نمی شود و معمولا دائمی است. شما بعد از بلیچینگ حتی باید مراقب غذاهایی که میخورید هم باشید تا رنگ و مشخصات غذا بر روی رنگ و ماهیت بلیچینگ تاثیر نگذارد. از مهم ترین مواردی که با عنوان مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان از آن ها یاد می شود، موارد زیر هستند :

• کشیدن نخ دندان از مهم ترین کارهای مراقبتی برای دندان است که اتفاقا بعد از بلیچینگ نیز باید ادامه پیدا کند.

• برای خوردن نوشیدنی های رنگ دار مانند چای و قهوه که دندان را لک و تیره می کنند، از نی استفاده کنید چرا که استفاده از نی باعث می شود که مایعات مستقیما وارد حلق شوند و با دندان برخورد نداشته باشند.

• اگر دندانتان به مواد بیلچینگ حساسیت نشان داد بهتر است که از مسکن های مورد تایید پزشکتان استفاده نمایید.

• موارد بلیچینگ بسیار حساس هستند تا جایی که شما باید مواظب رژ لبهایی که برای لبتان استفاده می کنید باشید چون رنگ دادن آن بر رو بلیچینگ می تواند لکه ی دائمی ایجاد کند.

• یادتان باشد که بعد از هر وعده ی غذایی دندان هایتان را بشویید و با آب مواد غذایی به جا مانده ی داخل دهان را خارج نمایید.

• تانن موجود در مشروبات الکلی و نیکوتین موجود در دخانیاتی مانند سیگار، به شدت بر روی زرد شدن دندان ها تاثیر میگذارد. پس حواستان باشد که از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید و اگر توان به کل قطع کردن آن ها را ندارید، مقدار مصرف آن ها را به حداقل برسانید.

• غذاهای اسیدی به شدت برای دندان و بلیچینگ مضر هستند چرا که اسید داخل آن ها منافذ دندان را باز می کند و باعث لک شدن دندان می شود.

• مایعاتی که بسیار سرد و یا بسیار گرم هستند برای دندان حکم سم را دارند، چرا که این مایعات باعث انبساط و انقباض دندان و لک شدن و نهایتا ترک خوردن دندان می شوند. مخصوصا اگر این دو پشت هم استفاده شوند.

• سعی کنید از کیت های سفید کننده ی دندان استفاده نمایید اما زمان استفاده از آن را به یک الی دو ماه بعد از بلیچینگ دنداهایتان موکول کنید. توجه کنید که استفاده ی زیاد از کیت سفید کننده ی دندان می تواند باعث ضعیف شدن دندان ها شود.

• خمیر دندان های معمولی به هیچ وجه نمی توانند پاسخگوی نظافت و تمیزی دندان بعد از بلیچینگ باشند، حتما از کف های سفید کننده و خمیر دندان های قوی و خوب برای مسواک استفاده کنید تا قبل از این که لکه ای روی دندان هایتان به وجود آید، آن را از بین ببرد.

• یادتان نرود که با سفیدی دندان تمیزی دندان هم به وجود نمی آید و نیاز است که مسواک دندان دو بار در روز و بعد از هر وعده ی غذایی انجام شود. مسواک مهم ترین عامل سلامت دندان ها و مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان محسوب می شود.

محدودیت خوراکی و رژیم غذایی

محدودیت خوراکی و رژیم غذایی معمولا باید تا چهل و هشت ساعت بعد از بلیچینگ دندان ادامه داشته باشد

بعد از بلیچینگ دندان چه غذاهایی را می توانیم بخوریم؟

محدودیت خوراکی و رژیم غذایی معمولا باید تا چهل و هشت ساعت بعد از بلیچینگ دندان ادامه داشته باشد چرا که هنوز دندان های منافذ بازی و دارن کاملا برای لک شدن مستعد هستند. بهترین مواد غذایی برای بعد از بلیچینگ می تواند شامل : شیر کم چرب، آب، آب گازدار، شیر نارگیل، سیب‌زمینی پوست گرفته شده، پنیر، گل کلم، سس سفید، پاستای سفید، برنج سفید، ماهی سفید، بوقلمون، مرغ، ماست کم‌چرب، برنج سفت، سفیده تخم ‌مرغ، نان سفید، پیاز سفید باشد.

بعد از بلیچینگ دندان چه غذاهایی را نمی توانیم بخوریم؟

مواد غذایی ممنوعه بعد از بلیچینگ دندان شامل نوشیدنی انرژی ‌زا، نوشابه‌ها و سایر نوشیدنی ‌های کربناتی، انواع توت ‌ها، آب میوه و سبزیجات، چای و قهوه، کره و مارگارین، چغندر، سس قرمز، گوجه، نان گندم، شکلات، اسفناج، بروکلی و سبزیجات سبز، هویج و سایر محصولات نارنجی رنگ و به طور کلی هر موارد غذایی رنگی میشود. این مواد فقط شامل بیست و چهار ساعت بعد از بلیچینگ نمی شوند و سعی کنید کلا در مصرف این مواد غذایی بهداشت بعد از وعده را رعایت نمایید.

غذاهای اسیدی به شدت برای دندان و بلیچینگ مضر هستند

غذاهای اسیدی به شدت برای دندان و بلیچینگ مضر هستند چرا که اسید داخل آن ها منافذ دندان را باز می کند و باعث لک شدن دندان می شود.

 

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1399 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,بلیچینگ دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.



پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا