پس از افتادن لمینت دندان چه باید کرد؟

آخرین بروزرسانی : 25 بهمن 1399

افتادن لمینت دندان، یکی از اتفاق هایی است که ممکن برای هر لمینتی رخ دهد. لمینت ها یکی از جدیدترین تدبیرهایی هستند که علم برای زیباتر کردن طرح لبخند افراد، آن ها را اندیشید و به دنیای دندانپزشکی وارد کرد. اکثر افراد گمان میکنند که امکان آسیب دیدگی و یا افتادن لمینت دندان وجود ندارد و این زیبایی تا همیشه بر روی دندان هایشان خواهد ماند. اما حقیقتا این گونه نیست و ممکن است که بعد طی مدت ها از عمر لمینت ها، خرابی و افتادن برای آن ها نیز اتفاق بیفتد. در ادامه برایتان شرح خواهیم داد که پس از افتادن لمینت دندان چه اقداماتی می توانید انجام دهید. لطفا ما را در ادامه ی محتوا همراهی نمایید :

پس از افتادن لمینت دندان چه باید کرد؟

پس از افتادن لمینت دندان چه باید کرد؟

علت های افتادن لمینت دندان ها!

همان طور که ابتدای محتوا نیز گفتیم، لمینت ها هم مانند هر درمان دیگری (ایمپلنت دندان، بلیچینگ دندان، کامپوزیت دندان، پروتز دندان، ترمیم دندان و ... ) ممکن است دچار آسیب و فرسودگی شوند. با این حال مواردی که ممکن است باعث افتادن لمینت دندان ها شود، بسیار زیاد است.

• اولین گزینه ای که افتادن لمینت دندان را به دنبال خواهد داشت، گذشتن مدت زمان زیادی از نصب لمینت بر روی دندان هاست. معمولا لمینت ها عمری برابر با ده سال دارند اما خوب این جانسخت زیبا نیز بر اثر گذشت زمان، دچار فرسودگی و کهنگی خواهد و همین گزینه ها برای افتادن لمینت دندان کافیست!

• دلیل دوم که میتواند باعث افتادن لمینت دندان شود، پوسیدگی های دندانی است. لمینت ها طوری طراحی شده اند که بر روی دندان های سالم شما وصل شده و تا زمانی که فیزیک دندانتان سالم باشد، اتفاقی برای لمینت نخواهد افتاد. اما اگر دندان ها دچار پوسیدگی های عمقی و شدید شوند، تا جایی که بخشی از خود دندان ریخته و از بین برود، دیگر تکیه گاهی برای ماندن لمینت بر روی دندان ها باقی نخواهد ماند.
• دلیل سوم که اتفاقا خیلی هم شایع است، عدم مراقبت درست و به موقع از لمینت هاست.

خوردن مواد غذایی سخت، شکستن آجیل و پوست مغزها با دندان، باز کردن درب بطری ها با دندان و هزارو یک کار دیگر که می تواند به راحتی به لمین های داخل دهان شما آسیب جدی بزند و باعث افتادگی و یا شکستگی آن ها شود. علاوه بر این، مواردی مانند دندان قروچه و فشار زیاد بر روی دندان ها در حین خواب نیز، از عوامل موثر در خرابی لمینت دندان هاست. تازه نکته ی جالبش اینجاست که این دو مورد آخر نه تنها لمینت ها، بلکه خود دندان ها را نیز خرد و پوسیده میکنند.

• و مورد آخر در افتادن لمینت دندان، نصب نا مناسب لمینت ها و یا عدم استفاده از مواد مرغوب میباشد. این دو مورد خیلی سریع و بعد از انجام لمینت خودشان را نمایان میکنند. پس بهتر است برای انجام این کار از پزشکان متخصص کمک بگیرید.

علت های افتادن لمینت دندان ها چیست؟

علت های افتادن لمینت دندان ها چیست؟

پس از افتادن لمینت دندان ها باید چکار کرد؟

لمینت ها سرامیک های گران قیمتی هستند که معمولا هزینه های خیلی زیادی برای نصب و استفاده از آن ها صرف می شود. بنابراین تا جایی که امکان دارد، افراد باید تلاش کنند تا آسیبی به این ابزار زیبا سازی گران قیمت آسیبی وارد نکنند. حالا اگر لمینت دندان هایتان افتاد، سعی کنید که لمینت را سالم و در ظرفی نگه دارید تا به پزشک خود مراجعه کنید.

پزشک متخصص قالب لمینت قبلی شما را بررسی میکند و در صورت عدم آسیب دیدگی دوباره آن را بر روی دندان هایتان وصل می کند. البته وصل دوباره ی لمینت بر روی دندان ها، نیازمند تراش دوباره ی دندان ها نیز می باشد.

اما اگر لمینت های قبلی آسیب دیده باشند، مراحل لمینت از ابتدا تا انتها، دوباره تکرار خواهد شد. قالب گیری و تراش دندان ها و نصب نهایی لمینت. یادتان باشد که هرگز سعی نکنید لمینتی را که افتاده، خودتان و بدون دخالت دندانپزشک، دوباره وصل کنید.

پس از افتادن لمینت دندان چه باید کرد؟

پس از افتادن لمینت دندان چه باید کرد؟

چه کار کنیم که لمینت دندان ها ماندگاری بالاتری داشته باشد؟

• اولین و مهم ترین کاری که هر فرد می تواند برای سالم نگه داشتن لمینت دندان های خود انجام دهد، رعایت بهداشت دهان و دندان است. این کار نه تنها به سالم ماندن لمینت ها، بلکه به سلامت خود دندان ها نیز کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

• مورد دومی که برای ماندگاری لمینت بر روی دندان باید انجام داد، چکاپ هایی است که هر چند وقت یک بار باید توسط متخصص دندان پزشک انجام شود.

• مورد سوم در سالم نگه داشتن لمینت دندان، استفاده از مسواک هایی با تارهای نرم است. این مدل مسواک ها از سایش بیش از اندازه ی دندان ها جلوگیری میکنند.

• مورد چهارم، که قبلا هم برایتان گفتیم، این است که از دندانهایتان به عنوان ابزارهای شکستن و یا باز کردن و جدا کردن اشیا استفاده نکنید. این کار مستقیما شما را به باطل کردن هزینه و وقت و سلامت دندان هایتان، سوق خواهد داد.

• مورد آخر هم این است که تا جایی که امکان دارد، سعی کنید عادت های بد غذایی را کنار گذاشته و از همه ی دندان هایتان برای جویدن و خرد کردن ومیل کردن غذاها استفاده کنید.

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1399 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا