چه زمانی لمینت های چینی ترجیح داده می شوند

آخرین بروزرسانی : 22 شهریور 1402

لمینت های پرسلن زیباترین راه حلی هستند که برای پرکردن فضاهایی به نام دیاستما بین دندان ها استفاده می شوند. در صورتی که امکان سفید کردن دندان وجود نداشته باشد، به خصوص در افرادی که از رنگ دندان خود ناراضی هستند، ممکن است تیغه چینی ترجیح داده شود. اگرچه درمان ارتودنسی دندان بهترین درمان در بین درمان‌ها است، اما به دلیل نیاز به یک پروسه طولانی توسط بیماران ترجیح داده نمی شود. در این موارد، لمینت های چینی یک درمان جایگزین برای دستیابی به ظاهر زیبایی محافظه کارانه است.

دندان هایتان را با لمینت درخشان تر کنید.

دندان هایتان را با لمینت درخشان تر کنید.

مزایای لمینت های چینی:

با لمینت های چینی، به سرعت می توان عیوب دندان ها را اصلاح کرد. به همین دلیل، کوتاه شدن زمان کار باعث آرامش بیماران می شود. به غیر از آن، به دلیل حداقل مداخله، درمان محافظه کارانه تری برای دندان ها در نظر گرفته می شود. مزیت دیگر این است که به دلیل عبور نور شباهت زیادی به دندان های طبیعی دارد. از این رو، دستیابی به ظاهری طبیعی آسان تر می شود. گزینه های رنگی نیز وجود دارد. در جایی که دندان ها و لثه ها به هم می رسند، تناسب خوبی ایجاد می کند.

معایب:

لمینت های پرسلن از مرحله شروع تا پایان، باید به صورت تخصصی انجام شوند. پس از این مرحله حساسیت در عملیات آزمایشگاهی نیز به چشم می خورد. در واقع، ضخامت پروتز حدود 0.5 میلی متر است. علاوه بر این، چسباندن آن ها مرحله ای است که نیاز به دقت دارد. این روش به نسبت سایر روش های دیگر گران قیمت تر است. در مورد جدا شدن ونیر های چینی کمیاب از دندان، لمینت ها مجدداً با استفاده از باندینگ چسبانده می شوند.

نحوه قرار گیری ونیر روی دندان

نحوه قرار گیری ونیر روی دندان

ونیر های چینی چگونه ساخته می شوند؟

قبل از درمان باید برخی از آماده سازی ها انجام شود. اول از همه، لثه ها باید سالم باشند. از آنجایی که انتظارات زیبایی در پروسیجری که باید انجام شود بالاست، ابتدا باید از درمان هایی مانند تمیز کردن تارتار و کورتاژ استفاده شود. همچنین در صورت وجود تغییر شکل لثه باید اصلاح شود.

در ابتدا قالب گیری های دهانی برای حفظ وضعیت اولیه دندان ها و انجام مطالعات اولیه لازم ضروری است. در صورت لزوم از بی حسی موضعی استفاده می شود و دندان ها بی حس می شوند و یک لایه بسیار نازک فقط در سطوح جلویی دندان ها برداشته می شود و یک پله ایجاد می شود. سپس اندازه گیری واقعی برای آماده سازی لمینت های چینی انجام می شود. این روش ها رویه هایی هستند که باید در دهان بیمار انجام شوند. در مقایسه با سایر درمان ها در زمان کوتاه تری تکمیل می شود.

پس از انجام مراحل، کارهای حساس باید در آزمایشگاه انجام شود. اسلایدها از چینی تقویت شده به روش Cad-cam یا روش های مرسوم تهیه می شوند. چینی های لامینا در 5-6 روز آماده می شوند. این ممکن است بسته به تکنیک ساخت و سطح دشواری رویداد متفاوت باشد. سپس پروتزها در دهان تکرار می شوند. نظر بیمار در حین تمرین برای مقایسه ظاهر زیبایی دهان بیمار و اینکه آیا انتظارات را برآورده می کند، گرفته می شود. در صورت وجود جاهایی که نیاز به اصلاح دارند، به تکنسین دندانپزشکی بازگردانده می شوند.

مرحله آخر چسباندن لمینت های چینی است. در این مرحله به کار ظریفی نیاز است. ونیر های چینی با باندینگ به دقت به دندان چسبانده می شوند.

اصلاح عیوب دندان ها به وسیله ونیر های چینی

اصلاح عیوب دندان ها به وسیله ونیر های چینی

میزان ماندگاری:

چسباندن و استفاده صحیح از پرسلن در لمینت های چینی و انجام آن ها توسط پزشکان متخصص از نظر عمر مفید بسیار حائز اهمیت است. پس از آن، بیماران باید مراقبت های دهان و دندان را به خوبی انجام دهند.

لمینت های پرسلن در چه بیمارانی قابل استفاده است؟

  • لمینت های پرسلن در گروه هایی از دندان های قدامی با مشکلات تغییر رنگ در دندان ها استفاده می شود.
  • دندان های نامنظم و کج با مشکلات تراز
  • برای پرکردن های قدیمی، بزرگ و مشکل رنگ
  • ترمیم دندان های فرسوده و شکسته
  • در تغییر رنگ هایی که با سفید کردن دندان ها قابل درمان نیستند، ناشی از مصرف آنتی بیوتیک و فلوراید اضافی لمینت های چینی را می توان در مواردی که بیمار از نظر زیبایی از دندان های خود ناراضی است استفاده کرد.
  • در مواردی که لمینت های چینی قابل اجرا نیست، ممکن است تاج های کامل زیبایی پرسلن ترجیح داده شود.

چگونه لمینت های چینی را نگهداری کنیم؟

مراقبت از آن ها هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی ندارد. همه به یک لبخند زیبا نیاز دارند. برای یک لبخند زیبا، این ها ترمیم های زیبایی شناختی و بادوام هستند که بدون عمل زیاد روی بافت دندان اعمال می شوند.

بعد از نصب چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای اینکه ونیر ها آسیبی نبیند، عاداتی مانند جویدن چیزهای سفت، دندان قروچه، جویدن ناخن و جویدن مداد را باید کنار گذاشت. همچنین از مراجعه منظم به دندانپزشک به مدت 6 ماه نیز نباید غافل شد.

منبع:
https://www.dentaluna.com/fr/nos-traitements/design-rose/porcelaine-stratifies-stratifie-placage/

تاریخ انتشار : 22 شهریور 1402 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,لمینت دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا