کامپوزیت ips چیست و چه کاربردی دارد؟

آخرین بروزرسانی : 20 بهمن 1399

کامپوزیت دندان را می توان یکی از راهکار های مفید برای درمان دندان های ترک خورده، پوسیده، شکسته و یا سیاه شده معرفی کرد تا به این ترتیب دندان ها زیبایی خود را به دست آورند و مشکلات دهان و دندان برطرف شود. با توجه به این که استفاده از کامپوزیت ها در سال های اخیر افزایش یافته است و در واقع این روش به روشی پر کاربرد تبدیل شده است، تولیدکنندگان این نوع تجهیزات به فکر تولید انواع جدیدی از آن افتاده اند که یکی از آن ها کامپوزیت های ips می باشد.

با طرح این موضوع ممکن است این سوال برای شما پیش آید که کامپوزیت ips چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: کامپوزیت ips نسل جدیدی از کامپوزیت ها می باشد که نسبت به کامپوزیت های معمولی ذرات سرامیکی بر روی آن ها افزوده شده است که همین ذرات باعث افزایش استحکام و مقاومت کامپوزیت ها شده است. همچنین ذرات سرامیکی به کار برده شده سازگاری کامپوزیت ها با لثه را افزایش داده و از این طریق مشکلات ناشی از آن را کاهش می دهد.

کامپوزیت ips چیست و در چه مواقعی از آن استفاده می کنند؟

کامپوزیت ips چیست و در چه مواقعی از آن استفاده می کنند؟

برای این که بتوان به پاسخی جامع تر و روشن تر در رابطه با سوال کامپوزیت ips چیست دست یافت بهتر است به بررسی ویژگی های آن پرداخت.

از جمله ویژگی های این نوع کامپوزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ تنوع رنگی در کامپوزیت های ips بالا می باشد و این امکان وجود دارد که از رنگ های مات و یا براق آن استفاده نمایید.

2_ هیچ نوع حساسیتی در این نوع کامپوزیت ها دیده نمی شود.

3_ ظاهری طبیعی دارد و در واقع می توان آن را نزدیک ترین مورد به دندان های طبیعی معرفی کرد.

4_ در کامپوزیت های ips این امکان وجود دارد که در صورت شکستگی و یا هر مشکل دیگر بتوان آن را ترمیم کرد و نیاز به تعویض نخواهد داشت.

5_ با توجه به این که ذرات سرامیکی بر روی این نوع کامپوزیت ها وجود دارد استحکام بالایی را برای آن می توان در نظر گرفت و همین استحکام باعث مقاومت آن در برابر فشار های سنگین ناشی از خوردن مواد غذایی سخت شده است.

6_ متریال استفاده شده در کامپوزیت های ips یعنی همان ذرات سرامیکی باعث افزایش طول عمر این نوع کامپوزیت ها شده است.

کاشت کامپوزیت دندان شامل چه مراحلی است؟

کاشت کامپوزیت دندان شامل چه مراحلی است؟

کامپوزیت ips چیست و مراحل کاشت آن چگونه است؟

در ادامه مواردی که می توانند در یافتن پاسخی روشن برای سوال کامپوزیت ips چیست کمک کننده باشند می توان به مراحل کاشت آن اشاره کرد. برای این کار در ابتدا لازم است تمام دندان ها توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار گیرند و هر گونه جرم و آلودگی که بر روی آن قرار دارد از بین برود. در مرحله ی بعدی دندان ها باید خشک شوند و هر گونه رطوبت از روی آن از بین بروند. این کار باعث می شود که عمل باندینگ به خوبی انجام گیرد.

مرحله ی بعدی متخلخل کردن دندان ها است تا به این وسیله سطح تماس دندان و کامپوزیت ها افزایش یابد. بعد از آماده سازی دندان ها لازم است کامپوزیت ها بر روی دندان چسبانده شوند. سپس کامپوزیت های چسبانده شده توسط پولیش به حالت طبیعی در می آیند. در مرحله آخر برای این که کامپوزیت در جای خود ثابت شود از تابش نور استفاده می کنند. این نور مخصوص درمان های مربوط به دندانپزشکی می باشد. به این ترتیب می توان به سوال کامپوزیت ips چیست و مراحل انجام آن پاسخ داد.

کامپوزیت ips چیست و مزایای استفاده از آن کدامند؟

کامپوزیت ips چیست و مزایای استفاده از آن کدامند؟

کامپوزیت ips چیست و تفاوت آن با کامپوزیت ونیر در چه مواردی است؟

بعد از این که به سوال کامپوزیت ips چیست پاسخ دادیم ممکن است این سوال برای شما پیش آید که تفاوت کامپوزیت ips و کامپوزیت ونیر در چیست؟ در پاسخ به این سوال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1_ اولین مورد که در رابطه با سوال کامپوزیت ips چیست و تفاوت آن با ونیر کامپوزیت ها می توان گفت طول عمر و ماندگاری آن می باشد. کامپوزیت های ips نسبت به ونیر کامپوزیت ها از طول عمر بالاتری برخوردار می باشند و در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین داشتن رژیم غذایی مناسب طول عمر بیشتری را هم می توان از آن ها انتظار داشت.

2_ همان طور که می دانید یکی از مشکلات اساسی که در استفاده از ونیر کامپوزیت ها وجود دارد رنگ پذیری آن ها می باشد. این مشکل تا حد بسیار بالایی در کامپوزیت های ips حل شده است. علت این موضوع را می توان وجود ذرات سرامیکی بر روی دندان ها دانست که رنگ پذیری کامپوزیت ها را به شکل چشمگیری کاهش داده است.

3_ موضوع دیگری که در رابطه با سوال کامپوزیت ips چیست و تفاوت آن ونیر کامپوزیت ها مطرح می باشد موضوع طبیعی بودن کامپوزیت ها می باشد. هنگامی که از کامپوزیت ونیر استفاده می کنید ممکن است به علت غیر طبیعی بودن آن افراد دیگر متوجه استفاده شما از کامپوزیت ها شوند. این مشکل در کامپوزیت های ips حل شده است و رنگ طبیعی آن باعث شده است که تفاوتی بین دندان های طبیعی و کامپوزیت ها نباشد.

4_ تفاوت دیگری که بین کامپوزیت ips و کامپوزیت ونیر وجود دارد هزینه های مربوط به آن ها می باشد. معمولا هزینه ها با توجه به تجهیزات و نوع درمان تعیین می شوند. با توجه به این که تجهیزات مورد استفاده در کامپوزیت ips بیشتر و پیشرفته تر از کامپوزیت ونیر می باشد می توان انتظار داشت که هزینه های مربوط به آن هم بیشتر باشد.

شناخت ویژگی های کامپوزیت دندان

شناخت ویژگی های کامپوزیت دندان

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1399 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا