راه های پیشگیری از نیاز به ایمپلنت دندان در بارداری

آخرین بروزرسانی : 29 شهریور 1400

ایمپلنت دندان در بارداری، یکی از محدودیت های جدی برای اجرای طرح درمان ایمپلنت محسوب می شود. دلیل این محدودیت ها این است که ممکن است طی انجام چنین طرح های درمانی، مشکلاتی برای مادر و جنین ایجاد شود که دیگر قابلیت جبران نداشته باشد. به همین دلیل است که معمولا پیشنهاد می شود تا از انجام هر گونه خدمات دندان پزشکی در طی دوران بارداری خودداری نمایید. ما در ادامه برایتان از راه کارهایی که باعث می شود تا از انجام ایمپلنت در بارداری، مصون باشید، خواهیم گفت. پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی با این راهکارها تا انتهای مطلب ما را همراهی نمایید :

پیشگیری از نیاز به ایمپلنت دندان در بارداری

پیشگیری از نیاز به ایمپلنت دندان در بارداری

راهکارهای جلوگیری از از نیاز به ایمپلنت دندان در بارداری

موضوع ایمپلنت، یک موضوع بسیار گسترده است و معمولا به صورت یکباره رخ نمی دهد. اما خانم های باردار برای اینکه بتوانند این موضوع را کنترل کنند و دچار این مشکلات نشوند بهتر است که یک سری نکات را رعایت نمایند. اولین چیزی که قبل از تصمیم به بارداری باید به آن دقت کنید این است که یک چکاپ درست و دقیق از وضعیت سلامت دندان هایتان داشته باشید. طی این چکاپ سعی کنید دندان هایی که دچار مشکل هستند را درمان کنید. و اگر دندان به ایمپلنت نیاز دارد برای اجرای طرح درمان مورد نظر، اقدام نمایید. این کار به شما کمک می کند تا در دوران بارداری، دیگر نگران وضعیت دندان هایتان نباشید.

همه می دانند که پوسیدگی دندان ها در دوران بارداری خیلی شدیدتر از دوران عادی زندگی مادر اتفاق می افتد. به همین منظور معمولا رعایت موارد بهداشت دهان و دندان در این دوره، بیش از پیش، پیشنهاد می شود. اینکه ی سری از خانم های باردار در دوره ی بارداری خود نسبت به برخی از خمیر دندان ها و یا کلوراید، حساسیت های شدید پیدا می کنند، امری کاملا طبیعی است. در این شرایط سعی کنید تا با یک متخصص دندانپزشک مشورت کنید تا برایتان خمیر دندان های ضعیف تر و یا شوینده های ملایم تر را تجویز کند. این را گفتیم که حواستان باشد، چنینی حساسیت هایی باعث نشود که مراقبت های دهان و دندانی شما، به تعویق بیفتد.

نیاز به ایمپلنت دندان در بارداری

نیاز به ایمپلنت دندان در بارداری

در دوران بارداری سعی کنید رژیم غذایی کم شیرینی و کم قند داشته باشید. خودتان می دانید که تاثیر شیرینی و قند در پوسیدگی دندان ها بیشتر از هر چیز دیگری خواهد بود. پس سعی کنید مصرف شیرینی جات را در این دوران به حداقل برسانید تا کارتان به پوسیدگی های شدید و ایمپلنت دندان در بارداری نرسد. البته که رعایت موارد ذکر شده نه تنها برای جلوگیری از ایمپلنت دندان در بارداری بلکه برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکل در دهان و دندان نیز تجویز می شود.

تصور کنید که درد دندان شما در دوران بارداری شدید شود و شما برای اینکه بتوانید کمی خودتان را آرام کنید، مجبور می شوید از مسکن استفاده کنید. خودتان هم می دانید که مصرف قرص ها و مسکن های متفرقه بدون تجویز پزشک، تا چه حد می تواند برای شرایط بارداری خطرنا ک باشد. حالا با تمام این تفاسیر اگر باز هم شرایطی برایتان پیش آمد که مجبور شدید، برای ایمپلنت در بارداری اقدام کنید، سعی کنید این پروسه را به سه ماه دوم مدت زمان بارداری موکول نمایید. چرا که بیشترین فاکتورهای رشد جنین در سه ماه اول بارداری است که شکل میگیرد. بدون هیچ تعارفی باید بگوییم که ایمپلنت دندان در بارداری می تواند تاثیر مستقیم بر سلامت جنین داشته باشد. حتما برای انجام این کار با پزشک متخصص زنان مشورت کنید. در غیر این صورت عواقب جبران ناپذیری را تجربه خواهید کرد.

ایمپلنت دندان در بارداری

ایمپلنت دندان در بارداری

ایمپلنت دندان در بارداری ممکن است چه خطراتی برای جنین و مادر داشته باشد؟

به منظور درک بهتر حساسیت موضوع ایمپلنت در بارداری، نیاز است که شما بدانید که پروسه ی ایمپلنت می توانند چه خطراتی برای شما داشته باشد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که طی ایمپلنت دندان برای مادر رخ می دهد، کمبود کلسیم است. خودتان می دانید که پروسه ی ایمپلنت، برای کاشت پایه در استخوان فک، از یک جراحی کمک میگیرند. بعد از انجام این جراحیف ک برای اینکه بتواند خودش را بازسازی کند، به جذب کلسیم بیشتر از بدن نیاز دارد. این در شرایطی است که جنین شما نیز برای رشد خود، به کلسیم بدن شما احتیاج دارد. حالا تصور کنید که این شرایط چقدر می تواند بدن شما را با افت کلسیم و رشد جنین را با محدودیت روبرو کند.

مورد بعدی که ممکن است برای ایمپلنت در بارداری، مشکل ساز شود، احتمال عفونت در محل کاشت دندان است. یادتان باشد که هرگونه التهاب و عفونت شدید در بدن مادر، می تواند برای جنین مشکلات زیادی را به وجود آورد. در کنار این دو مورد خیلی مهم می توانیم به موارد دیگری همچون استرس های ناشی از اجرای طرح درمان برای مادر، اثرات داروهای بی حسی بر روی جنین و مادر و در نهایت اثرات خیلی خطرناک اشعه ی ایکس ناشی از عکس برداری، اشاره نماییم.

تاریخ انتشار : 29 شهریور 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ایمپلنت,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا