همه چیز درباره ی این که سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا با لمینت؟

آخرین بروزرسانی : 9 فروردین 1400

این که سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا با لمینت؛ معمولا ذهن همه ی افرادی که تمایل به سفید کردن دندان های خود دارند را به خود مشغول می کند. طبیعی است که برای یک تصمیم مناسب در این زمینه به نظر یک پزشک متخصص احتیاج است اما با این حال، نیاز است که شما هم اطلاعات زمینه ای و درستی درباره ی هر کدام از این دو داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک می کند که تصمیم درست تری برای سفید کردن دندان های خود بگیرید. در ادامه درباره ی ویژگی های بلیچینگ و لمینت با شما صحبت خواهیم کرد و سپس تصمیم این که سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا با لمینت را بر عهده ی خودتان خواهیم گذاشت. لطفا با ما همراه باشید :

لمینت و بلیچینگ

لمینت و بلیچینگ به یکی از پرطرفدارترین خدمات دندان پزشکی این روزها تبدیل شده اند

چرا به بلیچینگ و لمینت احتیاج است؟

این روزها اکثر افراد متوجه تغییر رنگ دندان های شان هستند و این موضوع بر میگردد به خوردن مواد غذایی با پیگمنت های رنگی خیلی بالا و یا مصرف دخانیات و الکل! مصرف این موارد باعث می شود که رنگ دندان از حالت طبیعی روز به روز تیره تر شود و طبیتا این موضوع می تواند تاثیر زیادی بر روی زیبایی لبخند و نهایتا زیبایی چهره افراد داشته باشد. به همین جهت است که لمینت و بلیچینگ دو مورد از صدها مورد ترمیم دندان و بهتر بگوییم ترمیم رنگ دندان به یکی از پرطرفدارترین خدمات دندان پزشکی این روزها تبدیل شده اند.

چگونه بفهمیم که سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا با لمینت؟

برای این که شما بتوانید تصمیم بگیرید که سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا با لمینت؛ ابتدا باید روش کار هر کدام از این دو برای سفید کردن دندان آشنا شوید. همین شناخت اولیه می تواند تاثیر زیادی بر روی تصمیم گیری شما در این زمینه داشته باشد.

در سفید کردن دندان به کمک بلیچینگ معمولا دو ماده ی کاربامید پراکسید و هیدروژن پراکسید بسیار کارایی دارند. اصلا اساس کار بلیچینگ بر پایه ی مواد گذاری و حل شدن لکه ها و کثیفی ها می باشد. بلیچینگ می توان هم در خانه و هم در مطب انجام شود.

لمینت دندان ن

از لمینت دندان نه تنها برای پوشاندن رنگ تیره ی دندان ها بلکه برای پوشاندن عیوب دندان ها هم استفاده می شود.

اما برای کار سفید کردن دندان به کمک لمینت، معمولا از یک موارد سرامیکی استفاده می کنند که با ضخامت 6 میلیمتر مطابق با حالت های دندان قالب گیری می شود و بر روی دندان قرار می گیرد. البته که ضخامت لمینت دندان می تواند کمتر و یا بیشتر از 6 میلیمتر هم باشد. از لمینت دندان نه تنها برای پوشاندن رنگ تیره ی دندان ها بلکه برای پوشاندن عیوب دندان مانند شکسته شدن و جای ترمیم دندان ها هم استفاده می شود. طبیعتا پروسه ی طولانی تری به نسبت بلیچینگ دارد. این در صورتی است که بلیچینگ تنها برای سفید کردن دندان ها استفاده می گردد.

معایب بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ به عنوان اینکه یکی از کم خطر ترین و بی ضررترین و بی دردسرترین راه ها برای سفید کردن دندان هاست، طرفداران زیادی دارد. وگرنه در برخی از موارد بلیچینگ برای سفید کردن دندان ها کفایت نمی کند و آن طور که باید دندان را سفید نمی کند.

لمینت دندان چه معایبی دارد؟

لمینت به گرما و سرما حساسیت دارد اما این مورد بعد از مدتی حل می شود و از بین می رود. مراقبت از لمینت دندان شرایط خاصی دارد چون زمینه برای رنگ گرفتن دوباره ی لمینت به راحتی مهیاست. برای انجام لمینت معمولا کمی از دندان های اصلی را می تراشند و عملا شخص با این کار راه برگشتی جز ترمیم لمینت برای خودش باقی نمی گذارد و در برخی موارد که متخصص مربوطه مهارت لازم در کار خود را نداشته باشد و از مواد و چسب بی کیفیت استفاده کند، لمینت شکسته و یا کنده می شود. همچنین لازم است بدانید که هزینه های مربوط به سفید کردن دندان به کمک لمینت بسیار بیشتر از بلیچینگ می باشد.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ به عنوان اینکه یکی از کم خطر ترین و بی دردسرترین راه ها برای سفید کردن دندان هاست، طرفداران زیادی دارد.

سخن آخر

حالا که با بلیچینگ دندان و لمینت دندان به عنوان دو تا از پرطرفدارترین خدمات دندانپزشکی برای سفید کردن و ترمیم دندان آشنا شدیم باید تصمیم بگیریم که سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است یا با لمینت؟

همان طور که در ابتدای محتوا نیز اشاره کردیم، برای این تصمیم به مشورت به یک متخصص نیز احتیاج دارید. اما همین حالا هم با توجه به اطلاعات داده شده شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما مناسب تر است. کافیست نگاهی به شرایط دندان ها، بودجه و امنیت کار بیندازید و تصمیم بگیرید. با این حال در کنار تمامی این موارد مهم است که شما خدمات دندان پزشکی خود را از چه مجموعه ای دریافت می کنید. چرا که هر چه یک مجموعه حرفه ای تر باشد شما کار با کیفیت تری را تحویل خواهید گرفت اما در شرایط برعکس، تنها سلامت و هزینه و وقت خود را هدر داده اید. پس در انتخاب لینیک و مجموعه ی مورد نظرتان دقت نمایید.

تاریخ انتشار : 9 فروردین 1400 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ترمیم دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا