مزیت های ارتودنسی در کودکی

آخرین بروزرسانی : 28 فروردین 1401

انجام دادن ارتودنسی در کودکی، یکی از بهترین کارهایی است که افراد می توانند برای برطرف کردن مشکلات دندان ها و فک کودکان خود انجام دهند. در واقع بهترین زمان برای انجام ارتودنسی، ارتودنسی در کودکی است. همان طور که می دانید کلا ارتودنسی به منظور برطرف کردن مشکلات فک و بی نظمی دندان ها و .. انجام می شود. ارتودنسی یک طرح ترمیم دندان ها و مشکلات فکی است که معمولا طول درمان خیلی طولانی دارد. طول درمان ارتودنسی می تواند از شش ماه تا سه سال باشد. بنابراین نیاز است که برای انجام ارتودنسی دندان، به یک متخصص کاربلد و حرفه ای مراجعه شود.

مزیت های ارتودنسی در کودکی

مزیت های ارتودنسی در کودکی

از آنجایی که هدف در ارتودنسی بر روی جابجایی دندان ها گذاشته می شود، هر چقدر سن بیمار برای این طرح درمان کمتر باشد، نتیجه ی درمان نیز مطلوب تر خواهد بود. معمولا توصیه می شود که کودکان از سن هفت سالگی به متخصص دندان پزشک مراجعه کنند تا مشکلات احتمالی دندان های آن ها مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز، طرح درمان مورد نظر تجویز شود. لازم به ذکر است که تمامی مشکلات فک و دندان معمولا از سن هفت سالگی در دهان کودک نمایان می شود و به همین دلیل این سن برای چکاپ دهان و دندان، بهترین سن می باشد. توصه ی اکثر متخصصان ارتودنتیست این است که کودکان خود را تا زمانی که در حال رشد هستند برای درمان ارتودنسی آماده کنید، چرا که درمان ارتودنسی در کودکی، نسبت به سایر سن ها نتیجه بخش تر و کم هزینه تر خواهد بود. در ادامه درباره ی ارتودنسی در کودکی بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد. پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید :

ارتودنسی در کودکی

پارتودنسی در کودکی

چه زمانی به ارتودنسی در کودکی نیاز است؟

گفتیم که خیلی وقت ها پیش می آید که کودکان به ارتودنسی در کودکی احتیاج دارند و این موضوع می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

• یکی از این دلایل، می تواند از دست دادن دندان های دائمی کودک باشد.

• مشکل در جویدن غذا، یکی از مواردی است که کودک را مستعد ارتودنسی می کند.

• خیلی از کودکان عادت دارند که انگشت شصت خود را میمکند، این موضوع تا حد زیادی بر روی فک و دندان ها تاثیر می گذارد و می تواند نیاز به ارتودنسی در کودکان را افزایش دهد.

• نفس کشیدن با دهان می تواند احتمال پوسیدگی دندان ها را افزایش دهد.

• داشتن دندان های اضافی که باعث شلوغی و نا مرتب شدن دندان ها و دهان می شود نیز حتما به ارتودنسی در کودکی نیاز دارد.

• متوازن نبودن جای فک نسبت به یکدیگر، یعنی جلو یا عقب بودن فک هم می تواند به کمک ارتودنسی درمان شود.

• گاز گرفتن گونه و لپ از داخل نیز نشان دهنده ی مشکل فک و دهان است که به کمک ارتودنس قابلیت درمان دارد.

دندان قروچه ی زیاد.

• قرار نگرفتن دندان ها روی هم به دلیل نا متقارن بودن دهان و فک نیز به کمک ارتودنسی قابل حل است.

زمان ارتودنسی در کودکی

زمان ارتودنسی در کودکی

مزیت های ارتودنسی در کودکی چیست؟

• تنظیم کردن طول و عرض فک بالا و پایین و متوازن کردن آن ها نسبت به یکدیگر

• هدایت و درست کردن جایگاه دندان های دائمی به منظور جویدن درست و اصلاح طرح لبخند

• ارتودنسی در کودکی باعث می شود که کودک عادات ناصحیح خود را که باعث ناهماهنگی فک می شود، ترک نماید.

• گاهی اوقات کودک به دلیل مشکلاتی که در دندان ها و فک خود دارد، قدرت جویدن و تکلمش با مشکل مواجه می شود و این موضوع به کمک ارتودنسی کاملا برطرف می شود.

• بالا بردن اعتماد به نفس به کمک بهبود طرح لبخند و زیبایی ظاهری

• از بین بردن احتمال نهفته بودن دندان های دائمی

• درمان و اصلاح مشکلات دندانی و فک با هزینه های خیلی کمتر

 ارتودنسی برای کودکان

 ارتودنسی برای کودکان

هزینه ارتودنسی در کودکی چگونه است؟

اینکه هزینه ارتودنسی در کودکی به نسبت هزینه ارتودنسی در بزرگسالان بیشتر است، یک امر کاملا واضح می باشد. اما برآورد هزینه ی ارتودنسی در کودکی به طور تمام و کمال، به مشکلات و شدت ناهنجاری ها بستگی دارد. طبیعتا هر چقدر ناهنجاری ها بیشتر باشد، طول درمان نیز طولانی تر بوده و هزینه ی ارتودنسی نیز بیشتر خواهد بود. مورد بعدی که بر روی هزینه ی ارتودنسی در کودکی تاثیر می گذارد، کیفیت تجهیزات استفاده شده است. هر چقدر کیفیت تجهیزات بالاتر باشد، به مراتب هزینه هم بیشتر خواهد بود. اما یادتان باشد که هزینه این ارتودنسی در دوران کودکی هر چقدر هم که باشد، باز هم از هزینه ارتودنسی در بزرگسالی کمتر خواهد بود. از طرفی، طول درمان ارتودنسی برای کودکان به مراتب کوتاه تر بوده و نتیجه ی بهتری را ارائه خواهد داد. چرا که فک کودکان در حال رشد است و جابجایی دندان ها و تغییرات در ظاهر فک، راحت تر انجام می شود. این در صورتی است که بزرگسالان برای این تغییرات درد بیشتری را تحمل می کنند و مدت زمان بیشتری را نیز برای حل این مشکل باید سپری نمایند.

تاریخ انتشار : 18 فروردین 1401 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ارتودنسی,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا