پاسخ به مهمترین سوالات در مورد ایمپلنت دندان!

آخرین بروزرسانی : 29 اسفند 1401

در این مقاله به مهمترین و رایج ترین سوالات کاربران در مورد ایمپلنت دندان پاسخ می دهیم. کسب اطلاعات سودمند در مورد این پرسش ها و پاسخ تخصصی به آنها می تواند برای هر شخص علاقمند به انجام ایمپلنت مفید باشد.

پاسخ به مهمترین سوالات در مورد ایمپلنت دندان!

پاسخ به مهمترین سوالات در مورد ایمپلنت دندان!

آیا واکنش آلرژیک به ایمپلنت دندان وجود دارد؟

انواع ایمپلنت دندانی بیش از 40 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند. در این مدت هیچ موردی از حساسیت به تیتانیوم شناسایی نشده است. تیتانیوم حاوی مواد حساسیت زا نیست و نسبت به مواد بدن کاملا خنثی است. از بین موادی که برای ساخت تاج ها و پل ها استفاده می شود، سرامیک بیشترین زیست سازگاری را دارد. خطرات واکنش های آلرژیک برای انواع مختلف فلزات و پلاستیک ها متفاوت است. بهتر است از قبل در مورد انتخاب مناسب ترین متریال برای خود با دندان پزشک ایملنتولوژیست صحبت کنید.

آیا ایمپلنت نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

خیر- در این مورد بی حسی موضعی هرگونه دردی را کاملا از بین می برد. وقتی بستر استخوان را آماده می کنیم و ایمپلنت را قرار می دهیم، لرزش و فشار را احساس می کنید، اما درد را احساس نمی کنید.

بعد از کاشت ایمپلنت دندان یا ریشه مصنوعی احساس درد می کنم؟

ممکن است لثه ها تا چند روز بعد از کاشت ایمپلنت دندان کمی درد داشته باشند، اما خونریزی متوقف می شود. محل کاشت ممکن است برای مدتی متورم شود و شما احساس ناراحتی کنید. با این حال، اکثر بیماران حتی نیازی به مسکن ندارند و می توانند روز بعد به حالت عادی برگردند.

بعد از کاشت ایمپلنت دندان یا ریشه مصنوعی احساس درد می کنم؟

بعد از کاشت ایمپلنت دندان یا ریشه مصنوعی احساس درد می کنم؟

آیا حداقل سن برای کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد؟

برای کاشت ایمپلنت دندان، تکمیل فرآیند رشد استخوان مهم است. این فرآیند احتمالاً تا سن 18 سالگی تمام می شود. به عنوان یک قاعده کلی، رشد استخوان دختران زودتر از پسران متوقف می گردد. در صورت شک، وضعیت رشد استخوان را می توان با عکس برداری با اشعه ایکس از مچ دست بررسی کرد.

آیا هیچ گونه منع مصرفی برای کاشت در مورد افراد مسن وجود دارد؟

برای بهبود کیفیت زندگی با ایمپلنت هرگز دیر نیست. این درمان هیچ خطری ندارد، به طوری که می توان ایمپلنت را در سن 70، 80 و حتی 90 سالگی انجام داد. اگر بتوانید تحت هر درمان دندانپزشکی برنامه ریزی شده دیگری قرار بگیرید، پس آنقدر سالم هستید که بتوانید ایمپلنت را نیز انجام دهید.

دندان ها چه زمانی و چگونه روی ایمپلنت قرار می گیرند؟

در فرآیند طبیعی پیوند، ایمپلنت ها پس از شش ماه به طور کامل در بافت استخوانی فک بالا و پس از سه ماه به فک پایین ادغام می شوند. پس از آن می توان تاج ها را نصب کرد. در این مرحله یک برداشت ایجاد می شود. تکنسین دندانپزشکی از آن به عنوان پایه ای برای ساخت پروتز شما استفاده می کند. پس از تطبیق رنگ ها و نصب پروتز موقت، در نهایت پروتز اصلی روی ایمپلنت ها ثابت می شود.

آیا در طول درمان و پیوند ایمپلنت، بدون دندان خواهم بود؟

خیر اگر قبل از درمان پروتز دندان متحرک داشته اید، برای ادامه استفاده از آن فقط باید اندکی تعویض شود. اگر دندان مصنوعی متحرک نداشتید، شکاف با پروتز موقت بسته می شود. در برخی موارد، می توان آن را بلافاصله به ایمپلنت متصل کرد. اگر یک پروتز موقت نیاز به تعمیر طولانی مدت داشته باشد، راه حل های هوشمندانه زیادی برای این کار وجود دارد که به لطف آنها تشخیص دندان مصنوعی موقت، تاج و دندان طبیعی کاملا غیرممکن خواهد بود.

ایمپلنت دندان چقدر ماندگاری دارد؟

پس از بهبودی، یک ایمپلنت دندان با کیفیت بالا که به درستی قرار داده شده است، نسبت به ریشه دندان طبیعی در برابر تأثیرات مختلف مقاوم‌تر خواهد بود. ایمپلنت تیتانیوم با بار ارتوپدی بهینه هرگز نمی شکند و مستعد پوسیدگی نیست. با رعایت بهداشت دائمی دهان، بستر ایمپلنت و بافت های نرم اطراف آن سالم خواهند بود. با مراقبت مناسب، ایمپلنت ها می توانند مادام العمر دوام بیاورند.

ایمپلنت دندان چقدر ماندگاری دارد؟

ایمپلنت دندان چقدر ماندگاری دارد؟

آیا می توانم غذای معمولی را با پروتز ایمپلنت گاز بگیرم و بخورم؟

فرقی نمی‌کند تاج، بریج یا پروتز کامل داشته باشید، می‌توانید درست مثل دندان‌های آسیاب خودتان بخورید، صحبت کنید و لبخند بزنید. پروتز به طور ایمن روی ایمپلنت ثابت می شود و می توانید از استحکام آن مطمئن باشید.

از چه موادی در تاج ها استفاده می شود؟

بیشتر روکش‌ها و بریج‌ها از آلیاژهای فلزات مختلف ساخته شده و با سرامیک‌هایی که با رنگ دندان‌های طبیعی مطابقت دارد، اندود گشته اند. پرسلن، جایگزینی با کیفیت بالا برای بهترین نتیجه زیبایی است. برای پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت، سرامیک های مبتنی بر زیرکونیا نیز گزینه خوبی هستند. این نوع پروتزها هم برای دندان های تک روکش و هم برای دندان های مصنوعی بزرگ مناسب هستند. ویژگی آنها در این واقعیت نهفته است که نور را مانند مینای طبیعی دندان منعکس می کنند. این بدان معناست که پروتز کاملاً مشابه دندان طبیعی است.

تاریخ انتشار : 29 اسفند 1401 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,سرویس ها,ایمپلنت,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا