چرا به ترمیم دندان احتیاج داریم؟

آخرین بروزرسانی : 1 تیر 1401

ترمیم دندان

شاید برایتان پیش آمده که در اثر مراقبت های ناکافی، دندان هایتان دچار پوسیدگی شده باشند. اما با دندان های پوسیده نمی توان زندگی کرد، پس لازم است که برای ترمیم دندان تان اقدام کنید.

ترمیم دندان شامل راهکارهای مختلفی است که دندانپزشک می تواند آن دندانی که افتاده و یا قسمتی از آن شکسته شده است را بازسازی و یا جایگزین کند. گاهی هم اقداماتی برای تخلیه بخشی از دندان برای جلوگیری از گسترش پوسیدگی دندان انجام می شود.

چه زمانی اقدام به ترمیم دندان کنیم؟

اگر شما دندان تان را از دست داده یا آن را شکسته باشید، یا اینکه ترمیم قبلی تان در حال خراب شدن باشد و یا دندان تان دچار پوسیدگی شده باشد، پس احتمالا به دندانپزشک احتیاج دارید. ترمیم دندان شامل پر کردن، تاج گذاری دندان، ایمپلنت، بریج و پروتز دندان می باشد. در نتیجه یا در دندانپزشکی دندان تان را پر می کنید و یا دندانپزشک قالبی از دندان تان گرفته و با استفاده از مواد اولیه مختلف، دندانی برای تان می سازد!

ممکن است فرایند ترمیم، نیاز به تراشیدن سطح دندان طبیعی داشته باشد.

ممکن است فرایند ترمیم، نیاز به تراشیدن سطح دندان طبیعی داشته باشد

بهبود ساختار دندان ها

با از دست دادن دندان ها، به مرور زمان ساختار دهان و فک شما تغییر خواهد کرد و کم کم ظاهر طبیعی خود را از دست خواهد داد. اما به لطف راهکار های ترمیم دندان مثل ایمپلنت ، می توانید سلامت دهان و دندان خود را حفظ کنید و دیگر نگران از بین رفتن زیبایی آن نباشید و همچنین به راحتی غذا های خود را بجوید.

ترمیم دندان هر گونه ناهنجاری را از بین می برد

ترمیم دندان هر گونه ناهنجاری را از بین می برد

بهبود ظاهری دندان

جای خالی دندان، دندان خراب، و یا شکسته، شما را از داشتن لبخند زیبا محروم خواهد کرد. شما با استفاده از راهکارهای ترمیم دندان، می توانید لبخند زیبای خود را حفظ کنید و اعتماد به نفس از دست رفته را بازیابی کنید.

ترمیم باعث زیبایی دندان های شما می شود

ترمیم باعث زیبایی دندان های شما می شود

رفع نارضایتی

طبیعتا دندان خراب و پوسیده درد به همراه خواهد داشت. این درد ها می تواند توانایی جویدن مناسب، حرف زدن مناسب و حتی خواب مناسب را از شما بگیرد. با استفاده از راهکار های ترمیم دندان می توانید این نارضایتی ها را از بین ببرید. کلینیک دندانپزشکی مبین، در ترمیم دندان ها، به کمک شما خواهد آمد. شما می توانید به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کنید و از خدمات این مرکز بهره ببرید.

مراقبت های بهداشتی بعد از ترمیم

پس از پروسه ترمیم دندان، دندانپزشک توصیه می کند تا در بیست و چهار ساعت آینده مراقبت ویژه از دندان تان انجام دهید و از مصرف برخی غذا ها و نوشیدنی ها پرهیز کنید. به عنوان مثال دندانپزشک از شما می خواهد تا غذا های نرم و سبک مثل سوپ را در دمای پایین (مصرف غذاهای داغ توصیه نمی شود) مصرف کنید.

ترمیم دندان هر چند که زیبایی دوباره ای به لبخند شما می بخشند، اما اگر از آنها به خوبی مراقبت نشود بار دیگر زیبایی را از شما می گیرد. این اتفاق برای شما هم زمان بر و هم پر هزینه خواهد بود.

بعد از اتمام پروسه ترمیم دندان توصیه می شود تا مسواک و نخ دندان به طور مداوم استفاده شود. همچنین جلسات روتین با دندانپزشک باعث می شود تا در صورت عفونت یا پوسیدگی، قبل از گسترش بیش از حد مطلع شوید و از آن جلوگیری کنید.

پروسه ترمیم دندان

در طول پروسه ترمیم دندان از بی حس کننده استفاده می شود، به همین دلیل معمولا دردی احساس نخواهید کرد. تاثیر بی حسی ممکن است تا چند ساعت باقی بماند. به همین دلیل رعایت چند نکته ضروری است.

از گاز گرفتن بخش داخلی لپ تان خودداری کنید تا از هر گونه زخم و آسیب ناخواسته جلوگیری کنید. وقتی دهان تان دچار بی حسی است به سختی می توانید دما را احساس کنید، توصیه می شود تا از خوردن غذا ها و نوشیدنی های داغ خودداری کنید تا لثه و در کل محیط دهان خود را نسوزانید.

آیا ترمیم دندان خطرناک است؟

بعد از پروسه ترمیم دندان احتمال بروز حساسیت به مواد اولیه وجود دارد. این حساسیت ها به سرعت از بین خواهند رفت و مشکلی ایجاد نمی کنند. در صورتی که لوازم مصرفی به خوبی استریل نشده باشند ممکن عفونت هایی رخ دهند. این عفونت ها سلامت عمومی شما را به خطر می اندازند. در صورتی که بعد از ترمیم دندان علائم عفونت مشاهده کردید، سریعا به دندانپزشک خود اطلاع دهید. با مراجعه به مراکز تخصصی می تواند از خطر عفونت در امان باشید. کلینیک دندانپزشکی مبین، با لوازم پیشرفته، مواد اولیه با کیفیت و کادری مجرب، اطمینان خاطر لازم جهت ترمیم دندان را به شما می دهد.

دوره نقاهت

طی بیست و چهار ساعت پس از ترمیم دندان، ممکن است دندان هایتان نسبت به برخی غذا ها حساس باشند. این دوره ممکن است برای بعضی از افراد بیشتر باشد اما به طور کلی دوره نقاهت ترمیم دندان طولانی نیست. در این مدت بهتر است از مصرف بعضی خوراکی ها مثل شکلات، غذاهای تند، یخ و نوشابه های گازدار خودداری کنید. غذا های نرم با دمای مناسب بهترین انتخاب بیست و چهار ساعت اولیه بعد از ترمیم است.

تاریخ انتشار : 1 تیر 1401 نویسنده : تعداد نظرات : 0 دسته بندی : وبلاگ,ترمیم دندان,

ارسال نظر

شماره همراه شما منتشر نمی شود.
نظر حاوی تبلیغ یا توهین تایید نمی‌شود.
برای اطلاع از پاسخ نظر خود، شماره همراه واقعی خود را درج کنید.پزشکان ما در تلویزیون

رزرو وقت

شما می توانید بدون مراجعه به مطلب به صورت کاملا آنلاین نوبت خود را رزرو کنید. کافی است فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما نوبت شما را رزرو کنند.

رزرو وقت رایگان

رزرو وقت

انتخاب بخش مربوطه

نام و نام خانوادگی

شماره تماس

انتخاب بازه تاریخ از

انتخاب بازه تاریخ تا